fbpx

דגלים שחורים ודגלים אדומים הפגינו נגד נתניהו וממשלת הימין ברחבי הארץ

אלפים רבים הפגינו אמש ברחבי הארץ, זה השבוע ה-23, נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו וממשלתו הימנית

אלפים רבים הפגינו אמש (שבת) ברחבי הארץ, זה השבוע ה-23, נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו וממשלתו הימנית המושחתת. בירושלים הפגינו אלפים סמוך למעון ראש הממשלה וכאלף הפגינו ליד ביתו הפרטי בקיסריה. מולם נעמדו כמה עשרות תומכי נתניהו ובידיהם שלטים שעליהם נכתב “סמולנים בוגדים”, “שמאל שנאה”, “לכו” וכן דגלי הליכוד. בכיכר רבין בתל אביב וביפו הפגינו מאות במספר מוקדמים בדרישה להקים ועדת חקירה ממלכתית בפרשת הצוללות וכלי השיט. כ-300 מפגינים צעדו בעיר וחסמו כבישים. כמו כן, פעילי חד”ש ומק”י הלוקחים חלק במחאות בערים הגדולות, הקימו משמרות “הדגלים האדומים” בשורה של יישובים ערביים ובהם שפרעם, אום אל פחם, טייבה וכפר יאסיף. עוד נערכו משמרות של הדגלים השחורים בצמתים, בגשרים וברחובות מרכזיים בכל הארץ.

בהפגנה ליד מעון ראש הממשלה בירושלים נעצרו שני מפגינים ב”חשד להפרעה לשוטר”. בהפגנה השתתפו יוצאי אתיופיה רבים. המפגינים מחו על דבריו של מפקד תחנת מוריהניצב-משנה קובי יעקבי, שמתח ביקורת על ההשוואה בין הרג הצעיר ממוצא אתיופי סלומון טקה לבין רצח הצעיר הפלסטיני איאד אל-חאלק וכינה את טקה “עבריין”. יעקבי עצמו סייר באזור ופעילים קיבלו את פניו בקריאות נגדו. בתום הפגנה שנערכה בנס ציונה פרץ עימות בין מפגינים ל-15 צעירים שנשאו שלטי “סמולנים בוגדים”. לפי עדויות, הצעירים קיללו את המפגינים ובשלב מסוים הלם אחד מהם בדלת רכבו של אחד המפגינים ובמקום פרצה קטטה. שוטרים שהוזעקו למקום הפרידו בין הצדדים.

מוקדם יותר אתמול יצאו יותר ממאה כלי רכב לכיוון ירושלים בשיירות מחאה. מקיסריה יצאו כמאה כלי רכב, על רבים מהם מיצגי צוללות וכלי רכב נוספים יצאו גם מקיסריה ומראש העין. השיירה שיצאה מקיסריה עברה ליד בסיס הקריה בתל אביב, שם התאספו כמה מאות אנשים. בגשר עין-חמד שליד ירושלים התאספו כ-200 מפגינים, ואחד מהם עוכב על ידי שוטר בחשד שריסס כתובת. מארגני המחאה, תנועות “הדגלים השחורים” ו”חקירה עכשיו”, קוראים להקים ועדת חקירה ממלכתית בפרשת הצוללות וכלי השיט. מתנועת הדגלים השחורים נמסר: “עוד שבוע נורא עבר על עם ישראל, עוד שבוע בו נתניהו מרסק את הכלכלה ונכשל בטיפול בקורונה, אבל שובר שיאים חדשים של הסתה ושיסוי נגד אזרחי המדינה. לאזרחי ואזרחיות המדינה מגיעה תקווה ואחדות וממשלה שמעבירה תקציב ועובדת עבור האזרחים והאזרחיות”.

יצוין שהמחלקה לחקירות שוטרים הגישה הבוקר לבית משפט השלום בראשון לציון כתב אישום נגד סגן ניצב ניסו גואטה, קצין משטרה ממרחב ציון בירושלים, בגין תקיפה של מפגין וצלם עיתונות בהפגנה שנערכה בכיכר פריז לפני שלושה חודשים. מתנועת קריים מיניסטר נמסר כי “כתב אישום חמור שלא מותיר מקום לספק – אסור שניסו גואטה יישאר עוד יום אחד במשטרה. כל זמן שהאיש ממשיך ללבוש מדים עובר מסר מסוכן לפיו המשטרה מגבה שוטרים אלימים. מקרה גואטה מוכיח שוב שמשטרת ירושלים בראשות הפודל של אוחנה, דורון ידיד, היא משטרה פוליטית שעושה הכל לחבל במחאה. הגיבוי המלא שקיבל גואטה, החזרתו להפגנות לאחר שבוע והטענות השקריות לפיהן הותקף, מעידות על תרבות ארגונית קלוקלת של טיוח שיטתי ואפס לקיחת אחריות. הגיע הזמן לניקוי מאורות במחוז ירושלים ולעשות הכל כדי שדורון ידיד המטייח לא יהיה מפכ”ל”.

 

 

פעילי בנק"י ומק"י מפגינים נגד ממשלת הימין, אמש, בכיכר המושבות בתל-אביב (צילום: זו הדרך)

אנו עושים מאמצים להביא ידיעות בדוקות ומדויקות, ולא להפר זכויות יוצרים. אם נתקלת בטעות או בהפרת זכויות יוצרים, אנא פנה/י אלינו בהקדם במייל info@zoha.org.il

דילוג לתוכן