fbpx

סיעת חד”ש בעיריית חיפה הגישה תביעת לשון הרע נגד חבר המועצה גרי קורן

סיעת חד"ש בראשות רג'א זעאתרה הגישה תביעה נגד חבר המועצה מסיעת "חיפה ביתנו" בסך של 350 אלף שקל

יו”ר סיעת חד”ש במועצת העיר חיפה, רג’א זעאתרה, וסיעתו הגישו לבית משפט השלום תביעה נגד חבר המועצה גרי קורן מסיעת חיפה ביתנו בסך של 350 אלף שקל בטענה ללשון הרע שעולה מהתבטאויות ומפרסומים המיוחסים לו. נוסף על פיצוי כספי מבקשים זעאתרה וחד”ש מבית המשפט, באמצעות עו”ד אמיר פאח’ורי, לחייב את קורן לפרסם הכחשה של הפרסומים והתנצלות בפני התובעים. לטענתם “בשנתיים האחרונות פרסם הנתבע שורה של פרסומים שקריים, מכפישים ומסיתים נגדם. מדובר בפרסומים שהם דברי בלע של ממש, שאף קשה לדמיין ביטויים חמורים ו/או פוגעניים מהם. מדובר גם בפרסומים העולים לכדי הסתה של ממש ואפילו התרת דם. לצערם של התובעים, הנתבע מושקע פוליטית באופן עקבי ואפילו אובססיבי בהכפשת התובעים ובהכפשת הציבור שאותו הם מייצגים במועצת העיר. זעאתרה אף מצא עצמו כמה וכמה פעמים מותקף ומאוים בעקבות פרסומיו השקריים, הנבזיים והמסיתים של הנתבע”.

רג’א זעאתרה (צילום: אל-אתחאד)

בתביעה מצוינות  דוגמאות לדברים שנכתבו לטענתם על ידי קורן, ובהם “חבר בארגוני מחבלים”, “תומך המחבלים ופח האשפה המהלך רג’א זעאתרה”, “סיעת החיזבאללה בעיר ורשימת הטרור המשותפת”, “נציגי החיזבאללה בעיר, סיעת חד”ש מהללת הטרור”, “גיס חמישי” ו”בוגד”.

“פשוט לקרוא ולא להאמין”, נכתב עוד בכתב התביעה, “הגיעו מים עד נפש. בנסיבות העניין, התבטאויותיו של התובע והנזק החמור והבלתי הפיך שהאשמות אלה עלולות לגרום לתובעים, כמו גם לציבור שאותו הם מייצגים ולמרקם החיים המשותפים בחיפה, חייבו את התובעים מהבחינה הפוליטית, הערכית והמוסרית לפעול כדי לשים קץ לדפוס התנהגות זה”.

במרכז התביעה עומדים 11 פרסומים מכפישים, שאחד מהם הוא “מפגן ההשמצות בישיבת מועצת העיר” בה הנתבע פצח במפגן של הכפשות, האשמות, הפצת שקרים והפצת שנאה כלפי התובעים תוך כדי צעקות, התלהמות ואף חביטה על השולחן”.

התובעים מצטטים את האמירות שמיוחסות לקורן בישיבה, ובהן “הגברת שהירה (חברת המועצה שהירה שלבי מחד”ש), את לא תהיי הנציגה שלנו לערבית. את יכולה להיות נציגת העברית אצל חיזבאללה אולי, תודה להתראות”, “אני לא צריך את העזרה שלך בערבית, את יכולה לעזור לנסראללה בעברית”, “לא שאלתי אותך ולא שאלתי את נסראללה מה הוא חושב שקורה בחיפה”, “צריך להוציא אותך מהמדינה, לא רק מהאולם”, “נציגי חיזבאללה יושבים פה בחיפה”, “הוא תומך בנסראללה, תומך בחיזבאללה, תומך בארגוני מחבלים שמזיקים לעם ישראל. אין להם מקום פה בחיפה ולא במדינה”.

בכתב התביעה נכתב כי “למשמע התקפות משולחות רסן אלה, שנטפו שנאה ארסית ויוקדת כלפי התובעים, ניסו חברי מועצה אחרים כמו גם מזכירת העיר ברכה סלע להרגיע את הנתבע, תוך שהם מבקשים ממנו לכבד את המועצה ואת חבריה ולחדול ממפגן ההשמצות שלו. לא למיותר לציין כי לקראת סוף הדיון ולנוכח המפגן המביש של הנתבע, הוציאה אותו ראש העיר מהאולם”. עוד מציינים התובעים את מכתבן של חברות המועצה סופי נקש וחדוה אלמוג מסיעת יונה יהב וצעירי לקליש רותם שבו הן דרשו ממנה לגנות את דברי קורן באותה ישיבה.

נוסף על כך טוענים התובעים כי “מפגן ההכפשות, האלימות המילולית, השקרים, ההסתה החמורה, התרת הדם והוצאת הדיבה מבית היוצר של הנתבע לא תמו בישיבת המועצה הנ”ל, שכן הלה המשיך בשצף במעלליו ב’כיכר העיר החדשה’ – הרשתות החברתיות. בשעות הערב לאחר הישיבה פרסם הנתבע בחשבון הפייסבוק שלו פוסט שעסק בהצעתו לסדר, תוך שהוא מתאר את התובע כלא פחות מ’נציג חיזבאללה’ ו’גיס חמישי’ ואת סיעתו כ’רשימת טרור'”.

בכתב התביעה מתוארים “העולם הפוליטי והערכי של התובעים”, ולפיו “חד”ש היא תנועה שנוסדה בשנת 1977  וחרתה על דגלה את עקרונות השלום, השוויון, הדמוקרטיה, הצדק החברתי והשותפות היהודית-ערבית. לצד התנגדותה העקרונית למדיניות הממשלה והצבא בכל הקשור לסכסוך הישראלי-פלסטיני, חד”ש מתנגדת נחרצות מאז ומעולם לפגיעה באזרחים באשר הם”. בסיום כתב התביעה מבקשים זעאתרה וחד”ש לפסוק לזכותם פיצויים של 300 אלף שקל בגין תשעה פרסומים מכפישים ו-50 אלף שקל על שני פרסומים נוספים, “להורות ו/או לחייב את הנתבע לפרסם בתיאום עם התובעים הכחשה של הפרסומים, ומעל לכל – לפרסם התנצלות בפני התובעים”.

 

 

 

אנו עושים מאמצים להביא ידיעות בדוקות ומדויקות, ולא להפר זכויות יוצרים. אם נתקלת בטעות או בהפרת זכויות יוצרים, אנא פנה/י אלינו בהקדם במייל info@zoha.org.il

דילוג לתוכן