fbpx

הישג למאבק האנטי-פשיסטי: השר בן גביר ביטל את הפרובוקציה שתכנן בכיכר דיזנגוף

מאז שבן גביר הכריז על כוונתו להגיע לתל-אביב הודיעו עשרות תנועות וארגונים על כוונתם לקיים מחאה נגדו

הישג למאבק הציבורי האנטי-פשיסטי בישראל: השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר הודיע אחר הצהריים (רביעי) כי הוא מבטל את “התפילה בהפרדה”, הפרובוקציה שתכנן לקיים מחר בכיכר דיזנגוף בתל אביב.

 

מאז שבן גביר הכריז על כוונתו להגיע לתל-אביב יותר ויותר תנועות וארגונים הודיעו על כוונתם לקיים מחאה המונית בעת הגעתו של השר. קורבנות הפשע בחברה הערבית הודיעו היום שיצטרפו למחאה ההמונית נגד בן גביר וגם הרשימה “כולנו העיר” המתמודדת בבחירות בת”א-יפו קראה לחבריה להגיע לכיכר כדי למחות נגד “המסית הראשי בן גביר המגיע לכיכר דיזנגוף, לעוד פרובוקציה קיצונית נגד עקרון השוויון – שוויון בין גברים ונשים, שוויון בין יהודים וערבים. שוב, הגרעינים התורניים ומתנחלי ‘הראש היהודי’ מגיעים מבחוץ כדי לקדם את החזון המשיחי שלהם בעיר שלנו”. “נגיע ביחד – ערבים ויהודים – להפגין מול הכהניסטים, כדי להזכיר להם שתל אביב-יפו היא עיר שיש בה מקום לכל הקהילות – בלי הדרת נשים, בלי גזענות כלפי ערבים ומזרחים, בלי אפליית להט”ב, אבל אין בה מקום לגזענים ופשיסטים”, הדגישו.

 

חבר מועצת העיר ת”א-יפו ומועמד “כולנו העיר” לראשות העיר, עו”ד אמיר בדראן, קראה כבר ביום שני לכל חברי מועצת העיר להגיע לכיכר דיזנגוף ולמחות “נגד הגעתו של השר בן גביר שתומך בנוכחות הגרעינים תורניים בעיר וכדי להילחם על אופייה הדמוקרטי והשוויוני של ת”א-יפו”.

 

כמו כן, מטה מאבק שהוקם בהובלת תושבי השכונה ובתמיכת תנועת “ישראל חופשית” הפועלת כנגד כפייה דתית הפיץ קריאה לתושבי האזור להצטרף למחאה נגד בן גביר.אנחנו, תושבי ותושבות השכונה, נגיע כדי להגיד בקול ברור: לא ניתן לאף גוף שאינו מכבד את ערכינו הליברליים והחופשיים להשתלט על השכונה. אנחנו נגיע כדי להגן בגופנו על בני ובנות הקהילה שלנו – נשים, להט”בים, בני מיעוטים, חילוניים ודתיים. נכבד את השר המורשע בדגלי ישראל ודגלי גאווה, ברעש צלצולים, בשירת נשים עד לב השמים”, נאמר בהודעה שפרסמו.

 

ארגוני המחאה נגד הרפורמה המשפטית הודיעו אתמול שיקיימו “אירוע תפילה למען הדמוקרטיה ושלמות עם ישראל בכיכר דיזינגוף”. האירוע, שמארגנים כוח קפלן, בונות אלטרנטיבה וארגוני קהילת הלהט”ב, קיבל את אישור העירייה. מהמארגנים נמסר: “דווקא בימים שבהם ראש הממשלה ושריו מנסים להציף את הציבוריות ברעל ושנאה אנו בוחרים להתאחד תחת ערכי השוויון והחופש המחברים בין כולנו. הניסיונות של הקנאים והקיצוניים לא יצליחו לפרק את ישראל. אנו מזמינים את הציבור הרחב, נשים וגברים, להט״בים וסטרייטים, מכל הקשת הדתית להגיע לאירוע למען שלמות הדמוקרטיה ועם ישראל”.

 

אתמול נמסר כי פעילי חד”ש ישתתפו במחאה נגד בן גביר ובהם ח”כ עופר כסיף שהודיע: “ביום חמישי אגיע לכיכר דיזינגוף, לעמוד נגד כוחות החושך הגזעניים והמיזוגים שכל רצונם להשתלט על המרחב הציבורי, להדיר ממנו את הערבים, הנשים, החילונים, הליברלים, וסתם מי שלא בא להם טוב בעיניים, על מנת לחסל לחלוטין כל שביב פלורליזם ודמוקרטיה שעדיין קיים, וליצור מרחב ציבורי קנאי, אפל ואלים” בתוך כך, הכנופייה הגזענית והאלימה”לה פמיליה” מסרה שתצטרף מחר לאירוע התפילה שמארגן בן גביר במרכז תל-אביב.

 

יצוין שסיעת חד”ש-תע”ל שלחה אתמול מכתב ליועמ”שית לממשלה, עו״ד גלי בהרב-מיארה, בו היא דורשת לפתוח בחקירה נגד חברת הכנסת מסיעתו של בן גביר, לימור סון הר מלך (עוצמה יהודית), בגין “עידוד ותמיכה בטרור והסתה לאלימות נגד פלסטינים חפים מפשע. הדרישה באה בעקבות השתתפותה באירוע השקת קמפיין גיוס כספים עבור “מטה צדק לעמירם”, במסגרתו גויסו למעלה ממיליון שקל עבור עמירם בן אוליאל, מורשע בטרור וברצח משפחת דוואבשההמרצה שלושה מאסרי עולם, ובעקבות דבריה באירוע, בו טענה הר מלך לחפותו של בן אוליאל וצוטטה אומרת כי מדובר “באיש קדוש, צדיק”, וכמי שבמאסרו “סובל עבור כל עם ישראל”.

 

במכתב, מפרטת סיעת חד”ש-תע”ל את חומרת מעשיה של ח”כ סון הר מלך: “עצם קיום קמפיין גיוס תרומות המונים עבור טרוריסט מורשע עם דם על הידיים, מי שפגע במשפחה פלסטינית חפה מפשע ממניע גזעני ולאומני ושביקש לעורר מלחמת ארמגדון בין העמים, שבין מטרותיו העיקריות לערער על אמינות ותקפות פסק הדין החלוט, לסייע ולתמוך במשפחתו של הטרוריסט ולהעניק לה גב ציבורי וכן לפעול להטבת תנאי כליאתו הינם אנומליה שכמוה כמתקפה חזיתית על שלטון החוק ולמען טרור לאומני יהודי”.

 

 

עוד בנושא

הכנופייה הגזענית "לה פמיליה" אמורה הייתה להצטרף מחר לאירוע שבוטל על-ידי השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר בכיכר דיזנגוף (צילום: דף הפייסבוק של "לה פמיליה", סעיף 27 א')

אנו עושים מאמצים להביא ידיעות בדוקות ומדויקות, ולא להפר זכויות יוצרים. אם נתקלת בטעות או בהפרת זכויות יוצרים, אנא פנה/י אלינו בהקדם במייל info@zoha.org.il

דילוג לתוכן