fbpx

ח”כ תומא-סלימאן בעקבות הרצח בטירה: לממשלה יש אינטרס לפורר את החברה הערבית

סניף חד"ש בטירה מסר: "הפשע הוא חלק מנסיון הממשלה להטביע את חברתנו, במטרה לערער את החוסן והאחדות"

מנכ”ל עיריית טירה עבד אלרחמן קשוע נרצח אמש (שני) סמוך לתחנת המשטרה בעירו. בתקרית אחרת שאירעה באותה השעה נפצע גבר בן 35 מריינה שבגליל באורח אנוש בתקרית אלימה. הרקע לשני האירועים הוא פלילי, והמשטרה פתחה בחקירתם. בנוסף לקשוע (60), באירוע הירי בטירה נורו שני בני אדם נוספים, חבר מועצת העיר מחמוד נאסר (60) ושייח מוכר (58), שנפצעו באורח קל ופונו לבית החולים מאיר בכפר סבא. עם פרסום דבר מותו של קשוע, סניף חד”ש בטירה פרסם גילוי דעת ובו תנחומיו למשפחת קשוע, להנהגת התנועה האסלאמית, להנהלת עיריית טירה ולכל תושבי העיר.

בגילוי הדעת נכתב: “טירה כולה לובשת שחורים כתוצאה מהפשע הנתעב הזה. אנו מקווים שכולנו גם יחד נשכיל לרסן את הכעס, נגלה אחריות ולא נאפשר לטירה להיגרר לסחרור של אלימות וקיטוב, במיוחד בפתחה של מערכת הבחירות לרשויות המקומיות. אל לנו להתעלם מכך שפשע נתעב זה הינו חלק משרשרת פשעים בה הממשלה מנסה להטביע את חברתנו במטרה לערער את החוסן והאחדות ולהעסיק אותנו בסכסוכים הפנימיים במקום להילחם במדיניות של האפליה הגזעית הננקטת כנגדנו”. יש לציין שעיריית טירה הכריזה בעקבות הרצח על השבתה ללא הגבלת זמן.

ח”כ עאידה תומא-סלימאן (חד”ש-תע”ל) התייחסה הבוקר בריאיון לאתר “וויינט” לרצח בטירה, ואמרה: “זה מקרה מזעזע, לא רק בגלל שהבן אדם היה ידוע ובעל תפקיד מאוד חשוב ששירת את הציבור נאמנה בעיר, אבל גם עצם העובדה שהוא ניסה לברוח מהרוצחים וכנראה חשב שלהיכנס לתחנת המשטרה זה יגן עליו, אבל הוא נרצח ממש בפתחה של התחנה – זה מעיד לא רק על חציית קווים אדומים, שכבר נעשתה מזמן, אלא זה מראה בדיוק מה המצב בתוך האוכלוסייה שלנו”.

תומא-סולימאן הדגישה למקרי הרצח הרבים בחברה הערבית אין קשר לתרבות. “לפני 10 שנים הייתה לנו אותה תרבות ולא היו לנו מקרי הרצח כאלה, תרבות לא מתפתחת תוך שנתיים. יש ארגוני פשיעה שהמשטרה לא רק שלא עושה איתם כלום, אלא יש לה אינטרס בהשתוללות הזו, אחרת איך אפשר להבין רצח אחרי רצח אחרי רצח? כבר פרסמו את השמות של ארגוני הפשיעה מזמן ועד היום לא נעשה איתם כלום. הם רק גדלים, צוברים כוח ומגייסים עוד”. “כנראה שלמשטרה יש אינטרס בהתפוררות הפנימית בתוך האוכלוסייה”, אמרה תומא-סלימאן, “אם היו 150 מקרי רצח באוכלוסייה היהודית, המשטרה הייתה עומדת מהצד ומסתכלת? אנחנו רואים איך זה קורה בתוך החברה שלנו, המשטרה לא קיימת. כמה מקרים הם פענחו מתחילת השנה? הם לא מפענחים מקרי רצח”.

“כשמישהו יודע שהוא יכול לירות, להפעיל טרור ולרצוח ואז להמשיך בחיים שלו כרגיל, ולהסתובב כמו אבו-עלי בתוך הכפר או העיר כי המשטרה לא קיימת ולא עושה איתו כלום, אז הוא ימשיך לעשות את זה. מפעל כלכלי שלם עומד מאחוריהם, הם גובים כספי פרוטקשן ואף אחד לא נוגע בהם. כנראה המשטרה החליטה שהיא נסוגה. המשטרה מגיעה ורושמת את המקרה, אבל לא חוקרת כמו שצריך”, הוסיפה.

מנכ”ל מרכז השלטון המקומי חיים ביבס פנה לשר לביטחון לאומי איתמר בן גביר ומפכ”ל המשטרה קובי שבתאי, בדרישה מהמשטרה “לפעול ביד קשה ובלתי מתפשרת, בכל האמצעים העומדים לרשותה כנגד עבריינים שעושים ככל העולה על רוחם”. “הפגיעה בבכירי העירייה, משרתי ציבור, סמל החוק, היא עליית מדרגה שאסור לעבור עליה בשתיקה”, כתב ביבס, “כאשר אין דין ואין דיין, פורעי החוק מרשים לעצמם להטיל אימה ברחובות, לפגוע בתושבים חפים מפשע ולפגוע גם בשומרי הסף. אנו נמצאים באנרכיה מוחלטת והשטח בוער. הפתרון בידיים שלכם, וכך גם האחריות”.

עד עתה נרשמו יותר מ-150 נרצחים בחברה הערבית מתחילת השנה. “150 נרצחים מאז שמונה הפשיסט הגזען בן גביר לאחראי על המשטרה. ממשלת ישראל, ובעקבותיה משטרת ישראל, החליטו שהעמקת הפשיעה המאורגנת בחברה הערבית, יחד עם שלילת תקציבים ורדיפה פוליטית, הם אינטרסים פוליטיים של הימין המתנחלי שבשלטון”, נמסר מחד”ש.
יצוין שביום ראשון הקרוב (27.8) יתקיים בתל אביב שיחה עם מזכ״ל המפלגה הקומוניסטית הישראלית (מק”י), עאדל עאמר, על המערכה הפוליטית נגד הפשיעה בחברה הערבית ונגד ממשלת הפשיסטים שבשלטון. המפגש יתקיים בשעה 20:00, בגדה השמאלית, אחד העם 70.

האירוע עם מזכ”ל מק”י בפייסבוק: https://www.facebook.com/events/988273072561464

 

 

מנכ"ל עיריית טירה עבד אלרחמן קשוע נרצח אמש בעירו (צילום: עיריית טירה)

אנו עושים מאמצים להביא ידיעות בדוקות ומדויקות, ולא להפר זכויות יוצרים. אם נתקלת בטעות או בהפרת זכויות יוצרים, אנא פנה/י אלינו בהקדם במייל info@zoha.org.il

דילוג לתוכן