fbpx

ביבי לכלא: מאות חסמו את רחוב קפלן בדרישה לעסקת שבויים; מחאות בחיפה ובקיסריה

הערב ב-19:00 מתוכננת בקפלן הפגנה וטקס זיכרון עם משפחות הנופלים, הנרצחים, החטופים והנעדרים

מאות הפגינו בצהריים (שבת) ברחוב קפלן בתל-אביב, בסמוך למשרד הביטחון ולמטה הכללי של צה”ל כדי להביע תמיכה בדרישה לשחרור החטופים שמוחזקים בידי חמאס ולעסקת שבויים. בין היתר המפגינים קראו להתפטרות ממשלת הימין, “ביבי לכלא” ו”ביבי הביתה”.

במקום ניצב לאתמול אביחי ברודץ, שניצל בסוף השבוע הקודם מהטבח בכפר עזה אבל אשתו הגר ושלושת ילדיו עפרי, יובל ואוריה נחטפו לעזה. ברודץ פתח שביתת מחאה מול בסיס הקריה מתכוון להישאר שם עד להשבת החטופים.

הערב ב-19:00 מתוכננת במקום הפגנה נוספת וטקס זיכרון והזדהות עם משפחות הנופלים, הנרצחים, החטופים והנעדרים, בהובלת תנועת ‫”מחדל 23″. מהתנועה נמסר כי המוחים יתכנסו ברחוב קפלן, מול אביחי  ברודץ והכניסה הראשית לקריית הממשלה. עוד מתוכננות מחאות נוספות מדי יום בין השעות 10:00 ל-13:00 ובין 17:00 ל-20:00; בשישי בבוקר בין 10:00 ל-13:00 ובמוצ”ש מהשעה 19:00 עד 21:00.

תומכיו של ברודץ, הגיע לקריה בסביבות השעה 3:00 לפנות בוקר, קראו הבוקר לאחרים להצטרף אליו למחאתו מול הקריה כדי להפעיל לחץ על צה”ל והממשלה, ולפני הצהריים כבר היו לצדו מאות. כשהצטברו שם אנשים רבים פינתה המשטרה את ברודץ ואותם אל הרחבה שממול לקריה, במדרכה של מתחם שרונה ברחוב קפלן.

“עשיתי צבא ושירתי במילואים, אני אוהב את המדינה שלי”, אמר בצהריים ברודץ בשיחה עם עיתונאים. “אני רוצה לשנות מדיניות – שהדבר הראשון יהיה לשחרר את הנשים והילדים, שאני חושב שאין מחלוקת לא בצד שלנו ולא בצד שלהם שזה הדבר הראשון שצריך לעשות. לא נראה לי שיש איזשהו גורם בעולם שרוצה להזיק לאמא וילדים”. ברודץ סיפר כי נדהם מהתמיכה שלה זכה מאז הגיעו לקריה: “התחלתי עם הכלב שלי ואח שלי שהסיע אותי לפה. אם הייתי יכול לבכות הייתי בוכה עכשיו, אבל לא עיכלתי את כל מה שקרה”.

מארגון “אמהות בחזית”, המשתתף במחאות, נמסר: “אנחנו דורשות מממשלת ישראל, שתסתכל לכל האימהות והאבות בעיניים, ותפעל בכל הכוח להחזרת השבויים והחטופים שלנו! אנו מבינות ליבה של ממשלת ישראל גס, וכי עד כה לא עשתה דבר על מנת להחזיר את החטופים והשבויים. אנחנו דורשות שזה לא יירד מסדר היום, שזה יטופל בנחישות עד שכולם יחזרו הביתה! ממשלה שהפקירה את אזרחי המדינה, ילדים וילדות, לטבח אכזר חייבת לכל הפחות להחזיר אותם הביתה”.

יצוין שקבוצה של יהודים וערבים הפגינה אתמול בכיכר אונסקו בשדרות בן גוריון בחיפה. המפגינים הניפו שלטים בעד שחרור החטופים ולמען סולידריות בין יהודים לערבים בחיפה. המשטרה פיזרה את ההפגנה ולקחה את השלטים. לטענת המשטרה בעת חירום לא ניתן להפגין “הפגנות בעלות תוכן מדיני”. כמו כן, אמש הפגינו מול ביתו הפרטי של ראש הממשלה בנימין נתניהו בקיסריה בדרישה להתפטרותו.

עוד בנושא: https://zoha.org.il/124513

"המשפחה שלי בעזה": אביחי ברודץ כפי שצולם אתמול בכניסה הראשית לקריית הממשלה (צילום מהרשתות החברתיות / סעיף 27 א')

אנו עושים מאמצים להביא ידיעות בדוקות ומדויקות, ולא להפר זכויות יוצרים. אם נתקלת בטעות או בהפרת זכויות יוצרים, אנא פנה/י אלינו בהקדם במייל info@zoha.org.il

דילוג לתוכן