fbpx

תיראו מופתעים: שרי הימין הגזעני מגבים את רוצח הצעיר הפלסטיני בכפר בורקה

שרת ההתיישבות והמשימות הלאומיות אורית סטרוק מהציונות הדתית יצאה נגד הגינוי הרשמי האמריקני

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר התייחס היום (ראשון) לרצח הפלסטיני בידי מתנחלים בכפר בורקה בשטחים הפלסטינים הכבושים ואמר: “המדיניות שלי ברורה. מי שמגן על עצמו מזריקת אבנים צריך לקבל צל”ש”. “אני מצפה ממפקד מחוזי ש”י, ניצב עוזי לוי, לקדם את החקירה במהירות ולבצע חקירה מקיפה גם של כל הפורעים הערבים שזרקו אבנים וניסו לרצוח יהודים”, הוסיף. בן גביר התייחס לרצח של קוסאי מעטאן בן ה–19 בידי מתנחלים ביום שישי האחרון. 

יצוין שבמפלגות הגזעניות עוצמה יהודית והציונות הדתית, אימצו את גרסת המתנחלים באירוע לפיה מדובר במקרה של הגנה עצמית והעניקו להם גיבוי. חבר מפלגתו של בן גביר, שר המורשת עמיחי אליהו, אמר בריאיון לגאולה אבן ברשת 13; “שברו לבן אדם את הראש, פגעו לו בראש. אז הוא לא צריך לירות ולהגן על עצמו? איפה סימן השאלה? אנחנו באירופה של שנות ה-30 שיהודי עובר וחוטף מכות וצריך לשתוק? אני לא יודע מה היה שם”.

שרת ההתיישבות והמשימות הלאומיות אורית סטרוק מהציונות הדתית יצאה נגד הגינוי ברשמי האמריקני למתקפת הטרור בבורקה ואמרה כי “הממשל האמריקני, עם כל הכבוד והידידות, לא חקר את האירוע עד תומו. יש סרטים שצילמו הפלסטינים עצמם שבהם רואים סוג של לינץ'”. ח”כ עופר כסיף (חד”ש-תע”ל) סיכם את עמדות השרים וצייץ “הזרוע המדינית של טרור המתנחלים כנראה נלחצת שהדובר שלה עצור בחשד להסתה ומעורבות ברצח. על דבר אחד אנו מסכימים: את קיני הטרור צריך לחסל ולהשליך לפח הזבל של ההיסטוריה – את מגרון, חומש, יצהר, עלי, שבי שומרון, את כל ההתנחבלויות!“.

יו”ר חד”ש-תע”ל, ח”כ איימן עודה, הוסיף “מתנחלים חמושים, מחבלים, רצחו נער פלסטיני. אם המצב היה הפוך היו קוראים לזה פיגוע נפשע והיה מתנהל מצוד אחר המבצעים. אבל המתנחלים הם אדוני הארץ. הם שולטים בממשלה וזוהי פסגת שאיפתם עם ההפיכה המשטרית – טיהור אתני. רצח אחר רצח, דונם אחר דונם. אם לא נסיים את הכיבוש הוא ימשיך להשחית הכל”.

בתוך כך, בית משפט השלום בירושלים האריך הלילה בחמישה ימים את מעצרם של יחיאל אינדור ואלישע ירד, החשודים ברצח מעטאן. אינדור, המאושפז במצב קשה, חשוד שהרג את מעטאן וירד חשוד שסייע לו. השניים חשודים שגרמו למותו בכוונה או באדישות, ובשיבוש הליכי חקירה. נמסר כי עד כה לא נחקרו הפלסטינים שהיו לקורבנות למתחילים. ירד, תושב המאחז מעלה מגרון, נחשב ליעד מרכזי של שב”כ והיה במשך כחצי שנה הדובר של ח”כ לימור סון הר־מלך. הוא התפטר באפריל בשל “מדיניות ביטחונית רופסת”. “מציעה למערכת הבטחון להפנות את כוחותיה לטיפול בקני הטרור במקום לרדוף את תושבי בנימין האוחזים במסירות בארצנו” הגיבה סון הר-מלך למעצר. על כך צייצה ח”כ עאידה תומא-סלימאן (חד”ש-תע”ל) “להגיד שנדהמתי להבין שאחד המחבלים שביצעו את הפיגוע בבורקה היה היועץ של אסון הר-מלך, יהיה שקר. הממשלה הזו נותנת לגיטימציה לרצח פלסטינים בעיניים עצומות, איפה התקשורת שמבקשת גינויים בכל פיגוע? ראש הנחש גינה?“.

הלווייתו ההמונית, אתמול, של קוסאי מעטאן, צעיר בן 19, שנרצח בידי מתנחלים ביום שישי האחרון (צילום: וואפא)

אנו עושים מאמצים להביא ידיעות בדוקות ומדויקות, ולא להפר זכויות יוצרים. אם נתקלת בטעות או בהפרת זכויות יוצרים, אנא פנה/י אלינו בהקדם במייל info@zoha.org.il

דילוג לתוכן