fbpx

מזכ”ל מק”י על המתקפה בג’נין: ממשלת הימין של המתנחלים מחפשת דם והסלמה

לפי משרד הבריאות הפלסטיני, עד לשעות הצהריים נרשמו בג'נין שמונה הרוגים ויותר מ-50 פצועים

כוחות הכיבוש פתחו הלילה (בין ראשון לשני) במבצע בג’נין שהתחיל בתקיפה מהאוויר של מחנה הפליטים בעיר, “כחלק ממאמץ לסיכול נרחב של הסרת איום הטרור ביהודה ושומרון”, כפי שמסר דובר צה”ל. משרד הבריאות הפלסטיני מסר כי עד לשעות הצהריים נרשמו שמונה הרוגים ויותר מ-50 פצועים – עשרה מהם במצב קשה מאוד.

מזכ”ל המפלגה הקומוניסטית הישראלית (מק”י), עאדל עאמר מסר בתגובה על ההתקפה על ג’נין: “המתקפה מהקרקע והאוויר שהחלה בלילה נגד ג’נין מהווה עליית מדרגה באלימות הכיבוש. הממשלה, שמונהגת על ידי מנהיגי מתנחלים קיצוניים, עושה כל שביכולתה להגביר את האלימות. הם מחפשים דם והסלמה. הם רוצים להפוך את ג׳נין לעוד עזה – עיר נצורה שמותקפת חדשות לבקרים, כשאין לתושבים לאן לברוח. רק הפלת ממשלת הטרור הזו וחתירה לסיום הכיבוש ולמימוש הזכויות הלאומיות של העם הפלסטיני ובראשן הזכות להגדרה עצמית והקמת מדינה עצמאית, יביאו לסוף מעגל הדמים”.

גם סיעת חד”ש-תע”ל התייחסה למבצע בג’נין שהחל הלילה. בהודעה מטעמה נמסר כי “התיזה הישראלית שמה שלא הולך בכוח ילך בעוד יותר כוח כשלה שוב ושוב, ותיכשל גם הפעם. בינתיים פלסטינים רבים משלמים בחייהם ובביטחונם האישי ומתעוררים ללילה של הפגזות ותוקפנות ישראלית פרועה. הפתרון היחיד הוא סיום הכיבוש והשליטה על העם הפלסטיני”. עוד נמסר, כי “מתקפות כאלה מלבות את מעגל הדמים וגוררות תגובה פלסטינית בלתי נמנעת, בדיוק כמו שהיה בחודשים האחרונים, והמשך שפיכות הדמים. אין סימטריה בין כובש לנכבש ואת המחיר משלמים בעיקר הפלסטינים, אבל גם ישראלים. הגיע הזמן לנסות את הפתרון היחידי שלא נוסה: סיום הכיבוש. זה הפתרון הצודק, והנכון. אינטרס פלסטיני וישראלי כאחד”.

לדברי ח”כ עופר כסיף (חד”ש) “המתקפה רצחנית למען מתנחבלי הגדה ועוזריהם – מי שפולש לערים כבושות הוא הפושע והטרוריסט. מי שנלחם מול הפולש למען  שחרורו – הוא לוחם חופש”. עוד מסר כסיף: “למתקפה על ג׳נין אין קשר לביטחון שלנו. כל מטרתה לספק את תאוות הדם של המתנחבלים הפורעים הקוראים לטיהור אתני, לפצל את המחאה ולהשתיקה”. כסיף הוסיף כי: “כל עוד טירוף הכיבוש, החורבן וההרג נמשך, חובה עלינו להחריף את המאבק נגדם ולמען דמוקרטיה אמיתית לכולם”. מחאות נגד המצבע בג’נין צפויות הערב מול מוזיאון ישראל בירושלים, בכיכר אונסקו במושבה הגרמנית בחיפה ובכיכר המעיין בנצרת.

יצוין שראש האופוזיציה ח”כ יאיר לפיד, כדרכו גיבה את כוחות הכיבוש וצייץ בטוויטר: “אני מחזק את כוחות הבטחון הפועלים כעת בג’נין. כולנו מאחוריכם. זוהי פעולה מוצדקת מול תשתיות הטרור המתבצעת בעקבות מודיעין איכותי ומדויק”. הוא הוסיף: “חטיבת הקומנדו, הצנחנים וגולני, יחד עם השב”כ, פועלים נגד תשתיות טרור והניסיונות לבנות בג’נין מערכי ייצור טילים בסיוע איראני”ץ גם יושב ראש המחנה הממלכתי ורמטכ”ל לשעבר בני גנץ גיבה את המבצע, וכתב: “מחזק את כוחות הביטחון שפועלים כעת בג’נין באופן נחוש ומקצועי מול הטרור שמרים את ראשו. ‏כל פעולה נחושה ואחראית של הממשלה תקבל גיבוי מלא”.

 

אנשי רפואה של הסהר האדום מובילים פצוע ממחנה פליטים ג'נין, בשעות הבוקר (צילום: וואפא)

אנו עושים מאמצים להביא ידיעות בדוקות ומדויקות, ולא להפר זכויות יוצרים. אם נתקלת בטעות או בהפרת זכויות יוצרים, אנא פנה/י אלינו בהקדם במייל info@zoha.org.il

דילוג לתוכן