fbpx

כוחות הכיבוש מנעו צעדת פעילי שלום להתנחלות חומש; שוטרים התנפלו על מפגינים בירושלים

ח"כ עופר כסיף :"כוחות הכיבוש ירו רימוני גז והציתו מטעים רק כדי למנוע מפעילי שלום להפגין נגד הכיבוש"

מאות פעילי שלום ישראלים, בהם אנשי חד”ש ומק”י, צעדו היום (שישי) לכיוון המאחז חומש בשטחים הכבושים. לאחר תחילת הצעדה, אלוף פיקוד המרכז יהודה פוקס הודיע למארגנים כי הצעדה לא מאושרת בעקבות שיקולים ביטחוניים, אף שהתנועה יידעה את הצבא על כוונתה להגיע לאזור כבר ביום שני.

הפעילים ירדו מהאוטובוסים באזור הכפר ראמין, המרוחק מספר קילומטרים מחומש, והחלו לצעוד ברגל. כשהגיעו סמוך לכפר סבסטיה, נחסמו על ידי כוחות הכיבוש שהציגו להם צו המורה על האזור כשטח צבאי סגור בניסיון למנוע את התקדמותם. הפעילים המשיכו לצעוד דרך מטעי הזיתים, ועל מנת שלא יתקדמו עוד, צה”ל השליך רימוני הלם שגרמו לשריפות  של שדות בבעלות פלסטינית ומפגין אחד נעצר. קבוצה נוספת ניסתה לצעוד מכפר בורקה, אבל אף היא נבלמה בידי חיילי הכיבוש.

ח”כ עופר כסיף (חד”ש- תע”ל) שהשתתף בצעדה מהכפר הפלסטיני  בורקה להתנחלות חומש דיווח “כוחות הכיבוש השתוללו וירו אינספור רימוני גז והציתו מטעים ושדות של בורקה. הקלגסים גרמו לשריפות ענק רק כדי למנוע משוחרי שלום מתנגדי כיבוש לתמוך בתושבי בורקה שסובלים יומיום מפורעים מתנחבלים החיים על אדמות גזל בקן הטרור חומש. לפורעים כן נותנים להיכנס אפילו בניגוד לחוק הישראלי, לנו לא נותנים; כך בדיוק נראה הכיבוש”.

יצוין שהמדינה הגישה היום את תגובתה לעתירה לבג”ץ של ארגון יש דין שדרש לפנות את חומש וכתבה כי “מאז שבג”ץ הוציא צו על תנאי החליטה המדינה להסדיר את הבנייה, העבירה את הבעלות על אדמות המדינה שבסביבה לידי המועצה אזורית שמרון וכי מתקיימים הליכים לאישור בנייה”.

מיש דין נמסר בתגובה: “בניגוד להתחייבות מפורשת שניתנה לבג”ץ, הממשלה מבקשת להקים התנחלות קבע ומודה לראשונה באופן רשמי שהיא חוזרת להקים התנחלויות שפונו בהתנתקות. תגובת המדינה היא מופת של יישום מדיניות הסיפוח והאפרטהייד: תוך שיתוף פעולה של הדרג המדיני עם מעשה עבריינות, המדינה יוצאת מגדרה כדי לתת פרס לעבריינים ולבסס התנחלות קבע על אדמות הכפר בורקה, תוך התעלמות מוחלטת מזכות הקניין ומביטחונם של בעלי האדמות הפלסטינים. גם אם המבנים הוזזו כמה מטרים לאדמות מדינה, אין בכך לשנות את האיום המרחף על כל פלשתיני שיבקש לממש את זכויותיו ולעבד את אדמתו שם”.

שוטרים גם ניסו אמש בירושלים למנוע באלימות הפגנה ביוזמת “פרי ג’רוזלם”, בעקבות הכרעת בית המשפט בעניין הרצח של איאד אל-חלאק בעיר העתיקה לפני כשלוש שנים. המפגינים ירדו בין השאר לרחוב בן יהודה והתעמתו עם שוטרים וצעקו: “איאד נרצח – אנחנו לא נשכח”. בהמשך חסמו המוחים את רחוב קינג ג’ורג’ בבירה למשך כרבע שעה.

שופטת בית המשפט המחוזי בירושלים חנה לומפ זיכתה אתמול מהמתה בקלות דעת את א’ (21), שוטר מג”ב שירה באל-חלאק צעיר בעל צרכים מיוחדים ממזרח ירושלים שתחת כיבוש ישראלי. השוטר א’, שבעקבות הזיכוי יקודם בסולם הדרגות ואף ייקח חלק בקורס מפקדים, הואשם בהמתה בקלות דעת לאחר שירה למוות באל-חלאק בעיר העתיקה בירושלים בחודש מאי בשנת 2020. אביו ואמו של אל-חלאק הגיבו בחריפות להכרעת הדין, וזעקו בבית המשפט: “אין צדק! הבן שלי מתחת לאדמה”.

סרטון – ח”כ עופר כסיף מדווח מההפגנה בבורקה:

https://www.facebook.com/ofercass/videos/942703130295326

ח"כ עופר כסיף, בצהריים, בהפגנה שנערכה בשטחים הכבושים (צילום: זו הדרך)

אנו עושים מאמצים להביא ידיעות בדוקות ומדויקות, ולא להפר זכויות יוצרים. אם נתקלת בטעות או בהפרת זכויות יוצרים, אנא פנה/י אלינו בהקדם במייל info@zoha.org.il

דילוג לתוכן