fbpx

אין עילה למעצר: שוחרר המורה לאזרחות שפרסם ברשתות החברתיות תמונות של ילדים מעזה

עורך הדין של המורה מסר שהתנהלות המשטרה מראה שמדובר ברדיפה פוליטית ללא הצדקה

בית המשפט השלום בירושלים שיחרר הבוקר (שני) את ד”ר מאיר ברוכין בעקבות הודעת המשטרה כי הפרקליטות החליטה לא להגיש הצהרת תובע. במילים אחרות: לא יוגש כתב אישום נגד ברוכין למרות שהמשטרה הודיעה ש”החשוד הביע תמיכה והזדהות עם חמאס, ועם מעשיו המזוויעים שכללו אונס נשים – ובכך נתן להם לגיטימציה. בנוסף, הוא האשים האשמות חמורות ושקריות את חיילי צה”ל”.

בית המשפט החליט על שחרורו בערבות עצמית, ערבות צד ג’ ואסר עליו את השימוש באינטרנט ל-15 יום, זאת לאחר שהתובעת המשטרתית ביקשה שחרור בתנאים מגבילים. עורך דינו של ברוכין, נאסר עודה, מסר שהעובדה שהמשטרה ביקשה להעמיד אותו לדין על הסתה ולא קיבלה לכך אישור, חקרה אותו על גילוי כוונה לבגוד וסעיפים נוספים, ערכה חיפוש בביתו, החזיקה אותו במעצר במשך ארבעה ימים ולאחר מכן החליטה שלא להגיש הצהרת תובע; מראה שמדובר ברדיפה פוליטית ללא הצדקה.

יצוין שביום שישי האחרון הוארך מעצרו של המורה לאזרחות ברוכין שנעצר ביום חמישי בביתו והובא למחרת להארכת מעצר בשל צילומים שפרסם בפייסבוק ובהם מציגים פנים ושמות של ילדים פלסטינים והוריהם שנהרגו בהפצצות צה”ל ברצועה. נציג המשטרה הציב בפני בית המשפט השלום בירושלים את העילות להארכת מעצר: “גילוי החלטה לבגוד” ו”התנהגות העלולה להפר את שלום הציבור” על פי חוק העונשין, תשל”ז-1977. העונש הצפוי בגין הסעיף הראשון הוא 10 שנות מאסר. לקראת הדיון בהארכת המעצר הגיעו עשרות פעילים לבית המשפט כדי להביע סולידריות עם ברוכין והותקפו באלימות בידי שוטרים.

יצוין שברוכין פוטר מעבודתו על ידי עיריית פתח תקווה בלפני כחודש בגלל עמדותיו הפוליטיות. דובר משרד החינוך מסר אז כי “שר החינוך יואב קיש הנחה את הנהלת משרד החינוך לטפל במלוא החומרה בכל ביטויי הסתה ועידוד טרור מצד עובדי הוראה. כלל המקרים יטופלו בהתאם”.

מטה אקדמיה שהוקם על ידי מרצים בכל המוסדות להשכלה גבוהה כדי להיאבק בהפיכה המשטרית פרסם הודעה בה נכתב “מצב החירום והמלחמה מחייבים איפוק וריסון. ארגוני החברה האזרחית התגייסו כולם למאמץ. עם זאת, גורמי הימין הקיצוני בממשלת ישראל אינם מתאפקים: הם מנצלים את מצב החירום כדי לפגוע בזכויות אזרחי ישראל, להגביל את חופש הביטוי ולייצר תנאים בלתי הפיכים להשתקת הביקורת ולהנצחת שלטונם של האחראים למחדל שבעה באוקטובר”.

“דיכוי הפגנות שקטות, חיפושים ומעצרים בביתם של מתנגדי משטר ללא הצדקה של ממש, וחלוקת נשקים ללא הבחנה לגורמי ימין קיצוני בניגוד לדעת גורמי בטחון בכירים, אינם מסייעים למאמץ המלחמתי וחותרים תחת יסודותיה של מדינת ישראל. מטרתם אחת, *סתימת פיות והחרשת הדרישה הלגיטימית להחלפת שלטונם של מי שהוכיחו פעם אחר פעם כי אינם ראויים לו. לא נשתוק”, הדגישו.

עוד בנושא: https://zoha.org.il/124917

הצילום של ד"ר מאיר ברוכין כפי שהופץ בידי המשטרה למערכות העיתונים לאחר מעצרו

אנו עושים מאמצים להביא ידיעות בדוקות ומדויקות, ולא להפר זכויות יוצרים. אם נתקלת בטעות או בהפרת זכויות יוצרים, אנא פנה/י אלינו בהקדם במייל info@zoha.org.il

דילוג לתוכן