fbpx

ארגוני זכויות האדם מתנגדים לפגיעה באזרחים בישראל ובעזה; חד”ש: סכנה – פשעי מלחמה

הארגונים מסרו: "גם עכשיו חייבים להחזיק בעמדה מוסרית ואנושית ולא ליפול לייאוש ולרגשות נקם"

עשרות ארגוני זכויות אדם פרסמו אתמול (שישי) הודעה נגד הפגיעה בחפים מפשע. בהודעה נאמר “הפשעים המחרידים שביצע החמאס בימים האחרונים כנגד אזרחים חפים מכל פשע, ובהם ילדים, נשים וקשישים, מזעזעים את כולנו, ואנחנו מתקשים להתאושש מהמראות ומהקולות. חלקנו היינו בעוטף עזה בגופנו ממש, לרבים מאתנו משפחות, חברים ושותפים לדרך שהיו ועדיין בתוך האימה כולנו מכירים אנשים שהיו שם ונרצחו, נפצעו או נחטפו. לכולנו ייקח זמן להבין את המשמעויות ואת ההשלכות של ההתקפה הנפשעת של חמאס, שאין ולא תהיה לה כל הצדקה”.

“לרובנו צוותים משותפים ישראלים ופלסטינים, כך, שלחלקנו קרובים ועמיתים בעזה, שחיים כעת תחת מתקפה מתמשכת. ילדים, נשים וקשישים מותקפים ללא הבחנה ואין לאן לברוח.

גם עכשיו, בעיקר עכשיו, חייבים להחזיק בעמדה מוסרית ואנושית ולא ליפול לייאוש ולרגשות נקם. האמונה ברוח האדם, בטוב שקיים בו, הכרחית יותר מתמיד. דבר אחד ברור לנו כבר עכשיו: על האנושיות ועל האמונה באדם אנחנו לא נוותר, גם בימים האלו, כשזה קשה יותר מתמיד”.

עוד נאמר בהודעה “כמי שמתנגדים תמיד ובאופן עקבי לפגיעה בחפים מפשע, גם בזמן הנורא הזה, כשבצד הישראלי אנחנו עדיין סופרים את מתינו ודואגים ליקירנו שפצועים, נעדרים וחטופים; כשבעזה פצצות מוטלות מהאוויר על בתי מגורים ומוחקות משפחות שלמות ועדיין לא ניתן לקבור את המתים – גם בזמן הנורא הזה אנחנו מבקשים להשמיע קול חזק וברור כנגד פגיעה בחפים מפשע. בישראל ובעזה”.

לדברי הארגונים “אנחנו קוראים לשחרר לאלתר את החטופים; להפסיק מיד את ההפגזות של אוכלוסייה אזרחית, בישראל ובעזה; אנחנו קוראים שלא למנוע מאוכלוסייה אזרחית סיוע הומניטרי, לא לפגוע במתקנים רפואיים ובמקומות מקלט, ולא לנתק משאבים חיוניים להישרדות כגון מים וחשמל. הרג של אזרחים נוספים לא יחזיר את אלו שאבדו. חורבן חסר אבחנה ומצור הפוגע בחפים מפשע לא יביאו לרגיעה, לצדק או לשקט”.

“כמי שפועלים למען זכויות אדם ומקדשים את החיים, אנחנו קוראות וקוראים עכשיו להפסיק כל פגיעה בלתי מובחנת בחפים מפשע ובתשתיות אזרחיות; אנו קוראים להיכנס למו”מ ולפעול בכל דרך  אפשרית לשחרור החטופים, תוך מתן עדיפות לאזרחים המוחזקים בידי החמאס. זה הדבר האנושי והמעשי ביותר לעשות. עכשיו”, הדגישו.

בין הארגונים שחתמו על הקריאה: אימהות נגד אלימות, אקדמיה לשווין, איתך-מעכי – משפטניות למען צדק חברתי, אמנסטי אינטרנשיונל ישראל, במקום – מתכננים למען זכויות תכנון, בצלם, גישה, האגודה לזכויות האזרח, הוועד הציבורי נגד עינויים בישראל, הורים נגד מעצרי ילדים, המוקד להגנת הפרט, זזים – קהילה פועלת, חקל: ברית להגנה על זכויות אדם, יש גבול, יש דין, לוחמים לשלום, מחזקים מחסום-וואצ’, מכון עקבות, נשים עושות שלום, עומדים ביחד, עיר עמים, עמק שווה, פורום המשפחות השכולות הישראלי פלסטיני, קול רבני לזכויות אדם, רופאים לזכויות אדם, שוברים שתיקה ותורת צדק.

כמו כן, החזית לשלום ולשוויון (חד”ש) פרסמה בצהריים הודעה לפיה הדרישה של ישראל ממעל מיליון פלסטינים להתפנות מצפון רצועת עזה “היא הכנה לביצוע פשעי מלחמה ופשעים נגד האנושות. הפשעים המתועבים שבוצעו בידי החמאס בשבת שעברה לא יכולים להצדיק פשעים נגד תושבי עזה”. עוד קראה חד”ש “ליהודים ולערבים לא ליפול למלכודת שמקדם השר בן גביר שמנסה להביא לאלימות בין ערבים ויהודים. המשיכו לפעול באחריות. אנו קוראים לשמאל בישראל ובעולם להגיד בקול ברור: אין פתרון צבאי לסכסוך. עצרו את המתקפה על עזה! שלומם של תושבי ואזרחי ישראל תלוי בשלומם של תושבי השטחים הפלסטינים הכבושים. רק שלום צודק יביא ביטחון”.

עוד בנושא: https://zoha.org.il/124587

הפצצת חיל אוויר אמש בצפון הרצועה, עד עתה נהרגו יותר מ-1,900 פלסטינים – רובם הגדול אזרחים (צילום: וואפא)

אנו עושים מאמצים להביא ידיעות בדוקות ומדויקות, ולא להפר זכויות יוצרים. אם נתקלת בטעות או בהפרת זכויות יוצרים, אנא פנה/י אלינו בהקדם במייל info@zoha.org.il

דילוג לתוכן