fbpx

איש עסקים צרפתי-ישראלי היושב הכלא טוען כי נתן מיליון דולר לנתניהו

איש העסקים תיאר גם כיצד הוא ניצל בעצמו את נתניהו והשתמש בארוחות הערב איתו כדי לחזק את עסקיו שלו

איש העסקים הצרפתי ארנו מימרן, מקורבו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, הוקלט אומר כי מימן לנתניהו ולרעייתו חופשות, שעוני יוקרה וארוחות, והעביר לרה”מ סכומי כסף רבים, בהם מיליון דולר. כך חשף אתמול (ראשון) אתר חדשות הצרפתי “מדיהפרט”. זאת, בהסתמך על תמלילי הקלטות של מימרן מהכלא הוורה בצרפת שבו הוא מרצה מאסר על הונאת ענק ועל חטיפה של איש עסקים יריב, הוא אף חשוד בהזמנת רצח משולש.

מימרן, בן 51 המחזיק גם באזרחות ישראלית ונמצא מ-2016 במאסר בכלא הצרפתי, נאשם בין היתר בחיסולו של סמי סוויד, שותפו לעוקץ בפרשת הונאות המע”מ על מכסות פחמן דו-חמצני. שעליה נידון מימרן ל-21 שנות מאסר אותן הוא מרצה עכשיו גם על חטיפת איש עסקים שוויצרי. למימרן, שכופר באישומים, מיוחס גם רצח המיליארדר קלוד דריי, אביה של אשתו הראשונה.

בשנת 2015 טען מימרן בריאיון כי בידיו מסמך בנקאי על סכום כסף שהעביר לנתניהו בשנת 2001. הוא הצהיר כי תרם כמיליון דולר לנתניהו. בהיותו בכלא נתן בית המשפט אישור להאזין לשיחותיו של מימרן, עקב האישומים החדשים ברצח נגדו. חלק מאותן הקלטות הגיעו לידי האתר הטוען כי הן לא רק אישרו את שנכתב בעבר על הקשר בין מימרן לנתניהו, אלא גם חשפו פרטים חדשים על מערכת היחסים ביניהם. בנוסף נכתב כי מימרן חגג עם נתניהו במועדון בתל אביב ב-2009, אחרי ניצחונו בבחירות.

בהקלטה מ-17 ביוני 2020 מימרן שוחח עם חברתו ומנה את כל המקומות שבהם לדבריו שילם על מסעות בנימין ושרה נתניהו – מיאמי, מונקו, סן טרופה שבריוויירה הצרפתית, עיירת העשירים דוביל שבנורמנדי ואתר הסקי הצרפתי קורשבל, לצד שהות במלון פלאזה אתנה בפריז כאשר הזוג לא שהה בביתו של מימרן ברבע ה-16 בבירה. “שילמתי על הכול, הוא לא שילם”, אמר לחברתו.

בהקלטה שהגיעה לאתר מ-10 באוגוסט 2020 טען מימרן בשיחה מכלאו כי “נתן מיליון לנתניהו”, באמצעות האוליגרך הגיאורגי-יהודי בדרי פטרקצישוילי, שמת ב-2008  ושאימו טענה שנרצח. “אמרתי לביבי – מצאתי את האיש שיממן אותך”, אמר מימרן, שלא תיאר בשיחה כיצד הועבר התשלום ולא הציג הוכחות להעברתו. אך טען: “הוא ביקש ממני 50 אלף דולר, הוא שילם על החופשה, ובסוף אמר שהיא הייתה טובה, ושלא נשאר כלום”.

מימרן תיאר גם כיצד הוא ניצל בעצמו את נתניהו והשתמש בארוחות הערב איתו כדי לחזק את עסקיו שלו. “כשהייתי צריך לעבוד עם מישהו הזמנתי אותו לאכול עם ביבי. יזמתי ארוחה בכל ערב במונקו, וכל ערב הזמנתי אדם שרציתי להיות איתו בקשר. כל אנשי הפיננסים, כל היהודים שרציתי לעבוד איתם. בינגו! הם ראו אותי בשיא”. “כשהוא היה איתי בפריז לקחתי אותו לאן שרציתי, הוא עשה מה שרציתי”, אמר מימרן בהקלטה – והוסיף: “כשהוא מקבל מזומן ממך, זהו, זה נגמר, כבר אין גבולות. אתה יכול לבקש ממנו כל דבר”. מימרן דיבר על סכומים ספציפיים, לעתים 10 אלף יורו, לפעמים 20 אלף יורו. “הוא יודע שיקבל את הכסף שלו. מה לא ביקשתי, הוא אמר לי כן”.

עוד התפאר מימרן כי מימן את מסע הבחירות של הפוליטיקאי מאיר חביב ממקוריו של נתניהו ומראשי הליכוד בצרפת. באפריל האחרון שקל נתניהו למנות את ידידו חביב לתפקיד שגריר ישראל בפריז במקומה של יעל גרמן שהתפטרה בעקבות ההפיכה המשטרית. זאת, לאחר שהמועצה החוקתית בצרפת – גוף המקביל לוועדת הבחירות בישראל – פסלה את חברותו של חביב כחבר בפרלמנט הצרפתי בשל טענות להפרת חוקי התעמולה. לבסוף, חביב נבחר שוב לתפקיד בבחירות חוזרות שנערכו השנה. יצוין שהאתר הצרפתי ביקש תגובה מלשכת ראש הממשלה טענותיו של מימרן, אך סירבו להגיב. חביב מסר בתגובה שמדובר “בבדויות”.

עוד בנושא: https://zoha.org.il/102334/

 

ראש הממשלה ומקורבו מאיר חביב, חבר הפרלמנט הצרפתי (צילום: לע"מ)

אנו עושים מאמצים להביא ידיעות בדוקות ומדויקות, ולא להפר זכויות יוצרים. אם נתקלת בטעות או בהפרת זכויות יוצרים, אנא פנה/י אלינו בהקדם במייל info@zoha.org.il

דילוג לתוכן