fbpx

שוחרר הנהג שדרס חמישה מפגינים בנתיבי איילון; שוטר הניף סכין במחאה במגרש הרוסים

ב"כוח קפלן" התייחסו לדריסה: "ההסתה של נתניהו מחלחלת ומביאה לנפגעים, הדם על הידים שלו"

הנהג שדרס אמש (מוצאי שבת) חמישה מפגינים בנתיבי איילון במהלך הפגנה נגד ההפיכה המשטרית שוחרר הבוקר בתנאים מגבילים בערבות עצמית. הוא נחקר במהלך הלילה על ידי בוחני תנועה שבדקו את רכבו. בתום כל הבדיקות הוא יזומן לחקירה נוספת.

בתיעוד נראה הנהג דורס במכוון קבוצת מפגינים באיילון דרום שחסמה את הכביש – ופוגע בחמישה מהם. צעירה כבת 25, פונתה במצב קל ובהכרה על ידי מד”א לבית החולים איכילוב. היתר סירבו להתפנות לטיפול רפואי.

ב”כוח קפלן” התייחסו לדריסה באיילון והאשימו את ראש הממשלה בנימין נתניהו: “ההסתה של נתניהו מחלחלת ומביאה לנפגעים. מכונת הרעל שלו עובדת על טורבו בשעות האחרונות ומביאה לאירוע דריסה. הדם על ידיו של נתניהו”. ראש הממשלה בעצמו מיהר להגיב ואמר כי הוא “מגנה בחריפות כל צורה של אלימות, קורא לכולם לפעול באיפוק ולשמור על החוק”.

המפגינים ירדו לאיילון אחרי הפגנה מחוץ לביתו של השר יצחק וסרלאוף מעוצמה יהודית, בתום המחאה בקפלן – ובצל מעצרו של מפגין שתלה שלט בכניסה ליד ביתו של שר הנגב, הגליל והחוסן הלאומי. לאחר הדריסה חילקה המשטרה דוחות לארבעה מפגינים שהיו שותפים לחסימה – על סך 1,000 שקל כל אחד.

במהלך השבת הפגינו פעילים נגד ההפיכה מול ביתו של השר בצפון תל-אביב וצעקו לעברו בדרכו לתפילות בבית הכנסת הסמוך למקום מגוריו. זאת לאחר שתושב תל אביב, האדריכל יואב אנדרמן, נעצר בשעות הבוקר בביתו לצורך חקירה במשטרה – זאת אחרי שתלה שלטי מחאה נגד השר. בעקבות עיכובו של המפגין התקבצו אמש מאות סביב בית השר. בשלט שנתלה סמוך לביתו של וסרלאוף נכתב: “לא תסית”, “לא תרצח – לא בחווארה, לא בדומא, לא בכלל”, “לא תגנוב – לא כספים קואליציוניים, לא אמל”ח צבאי”, “לא תחמוד – לא שטחים לא שלך, לא סמכויות לא לך”.

בתוך כך, שוטר שלף אמש סכין על מפגינים במגרש הרוסים בירושלים שהניפו דגלי פלסטין.  ההפגנה נערכה בעת הדיון להארכת מעצרו של פעיל שנעצר בהפגנה השבועית ביום שישי בשייח’ ג’ראח. פעילי הגוש נגד הכיבוש הירושלמי הגיעו לבית משפט השלום לתמוך בערן פייטלסון שהוחזק במעצר. גם שם פעילות הותקפו ודגלי פלסטין הוחרמו, שלא כחוק, באלימות מופרזת.

פעילת מסרבות שהשתתפה בהפגנה בשייח’ ג’ראח הוסיפה: “זה די ברור שהמשטרה לא מעוניינת ‘לשמור על החוק’ ולא מפריע לה לפגוע בחפים מפשע. המשטרה עוסקת בהשלטה ושימור של עליונות יהודית ושררת ההון במרחב. אם החוק משרת את המטרה הזו, הם ישמחו להשתמש בו, ואם הוא עומד בדרכם, הם ישברו אותו בלי לחשוב פעמיים. ברוב המקרים אני בכלל לא בטוחה שהשוטרים יודעים את החוק, הרי למה להם, אם הם יעברו עליו מי יעצור אותם בדיוק? הם מקבלים פקודה ועושים מה שנראה להם כדי לבצע אותה. למה להשתמש בכוח מידתי? למה לענוד תג שם ולהזדהות? למה לכבד פסיקה שמתירה הנפת דגל פלסטין? למה להניח להפגנה לא אלימה של תושבים בתוך שכונתם להתקיים בשקט? אין דין ואין דיין”.

כאמור, שוטרים במדים ובליבוש אזרחי התנפלו ביום שישי על מפגינים ישראלים ופלסטינים שהניפו דגלי פלסטין בהפגנה השבועית נגד כיבוש בשכונת שייח’ ג’ראח בירושלים המזרחית. השוטרים לקחו בכוח רב את הדגלים מידיהם של המוחים ועצרו שני מפגינים.

עוד בנושא: https://zoha.org.il/123821

רגע הדריסה, אמש, של המפגינים נגד ההפיכה המשטרית בנתיבי איילון (צילום מתוך סרטון שהופץ ברשתות החברתיות / סעיף 27 א')

אנו עושים מאמצים להביא ידיעות בדוקות ומדויקות, ולא להפר זכויות יוצרים. אם נתקלת בטעות או בהפרת זכויות יוצרים, אנא פנה/י אלינו בהקדם במייל info@zoha.org.il

דילוג לתוכן