fbpx

חד”ש על האיומים נגד ח”כ עודה: ארגוני הפשע בחברה הערבית קיבלו אור ירוק מהממשלה להשתולל ולרצוח

ח"כ עודה מסר: "חיי אינם יקרים יותר מחיי עמי, ואמשיך בכוח רב יותר לעבוד עם בני עמי נגד פשע"

קצין הכנסת החליט להצמיד אבטחה ליו”ר חד”ש-תע”ל ח”כ איימן עודה והזהיר אותו כי הוא נתון לסכנת חיים בשל ההצהרות שהשמיע נגד ארגוני פשיעה בחברה הערבית. כך הודיעה אתמול (שבת) לשכתו של ח”כ עודה. הלשכה מסרה כי במסגרת ההחלטה יאובטח גם ביתו של עודה.

“חובתנו להילחם בפשע המאורגן”, מסר עודה, “חיי אינם יקרים יותר מחיי עמי, ואמשיך בכוח רב יותר לעבוד עם בני עמי נגד פשע, ולהוקיע את איומי הפשע בכל כוחי ובכל איום שלא ירתיע אותי על ידי המשך עבודה נמרצת נגד כנופיות פשע מאורגנות”. הוא קרא לאזרחים הערבים להצטרף להפגנות נגד ההפיכה המשטרית שנערכו אמש: “התשובה שלנו אליהם תהיה גיוס חזק להפגנות הקרובות, כולל ההפגנה המרכזית היום בתל אביב, שהכותרת המרכזית שלה תהיה נגד הפשיעה בחברה הערבית”.

מחד”ש נמסר בתגובה לאיומים על חייו של ח”כ עודה: “ארגוני הפשע בחברה הערבית קיבלו אור ירוק מהממשלה להשתולל ולרצוח, וכעת הם מרגישים בנוח לאיים אפילו על חברי כנסת המנסים לעצור אותם. רק מדינה שאינה מכבדת את עצמה מסוגלת להתעלם ממצב בו נבחרי ציבור מאוימים ואף נרצחים בידי עבריינים”. עוד נמסר: “חד”ש כולה עומדת לצדו של ח”כ עודה, ולא תיכנע בפני ארגוני הפשע או הממשלה הגזענית שמעודדת אותם, נמשיך להיאבק ללא פחד למען הזכות לחיים בכבוד”.

עודה התראיין הבוקר בגל”צ ואמר: “אין לי מאבטח אישי וצמוד, אני לא חושב שאני מאוים בדרגה כל כך גבוהה, אני מאוים כמו עוד מאות אלפי אזרחים ערבים, זה המצב בחברה שלנו, והמדינה צריכה לטפל בזה והיא איננה”.

“אני חושש ונזהר והתקשרו אליי מהכנסת ונתנו לי הוראות איך אני צריך להתנהג, אז אני צריך להיות זהיר, אבל מצבי, כמו מצבם של עוד מאות אלפי אזרחים ערבים, ואני רוצה שכולם יבינו את המשוואה – האזרחים הערבים איבדו את המבנה המסורתי, את החמולות המוכתרים והנכבדים, זה טוב כי אנחנו רוצים לחיות בחברה דמוקרטית בסופו של דבר, אבל הערב לחברה דמוקרטית ואינדיבידואלית זו המדינה. הפסדנו את המבנה הישן אבל לא הרווחנו את המבנה החדש, את המדינה, נכנסו לשם ארגוני פשיעה ולכן אנחנו במצב הקשה הזה”, הוסיף.

לדבריו, “אנחנו חיים באבסורד, המפכ”ל אמר שזה טבעם של הערבים, הפשיעה, הוא לא עשה השוואה בין חיי החברה הערבית כיום ולפני 30 שנה, כשלא היה פשע ברמה כזו, והוא עמד אולי על 4.9%. בגדה הערבית חיים מיליוני פלסטינים, ונהרגו שם 20 ומשהו אנשים, ובקרבנו נהרגו 185, תבינו את ההבדל, אז זה לא טבעם של הערבים, זו טבעה של הגזענות בישראל. אם אני רוצה להתלונן אבל, למי אני פונה? לאיתמר בן גביר. לראש הממשלה שאחוז הפשיעה בקרב האוכלוסייה הערבית תחת כהונתו עלה פלאים. נתניהו הוא האשם מספר אחת במצב שבו אנו נמצאים. אנחנו שקופים. יש לי הרבה הערכה אמנם למארגני ההפגנה בקפלן אתמול, ששמו את נושא הפשיעה כאחד הנושאים המרכזיים באותו ערב, השיתוף שלנו עם הקבוצות האלה למען ערכים אוניברסליים אלה דברים חשובים. צריך למצוא את הנוסחה לפעול ביחד נגד הממשלה הזו. המאבק צריך להגיע עד למרי אזרחי, אין אופציה אחרת”, סיכם.

תחילת השנה נרצחו יותר מ-160 בני אדם בחברה הערבית בישראל, וכבר עתה מדובר בשיא כל הזמנים, וזינוק משמעותי ביחס למספר הקורבנות אשתקד, שעמד על 111 נרצחים. אם לא יחול שינוי דרמטי במצב, מספר הקורבנות ב-2023 יחצה את רף ה-200, ועלול להיות גם כפול מזה של שנה שעברה. למעשה, בהסתכלות של שנה אחורה – מאוגוסט 2022 לאוגוסט 2023 – מספר הנרצחים כבר הגיע לכ-200 בשנה.

עוד בנושא: https://zoha.org.il/123593

ח"כ איימן עודה יחד עם קרובי הנרצחים בצעדת "אמהות למען החיים", אוגוסט 2020 (צילום: זו הדרך)

אנו עושים מאמצים להביא ידיעות בדוקות ומדויקות, ולא להפר זכויות יוצרים. אם נתקלת בטעות או בהפרת זכויות יוצרים, אנא פנה/י אלינו בהקדם במייל info@zoha.org.il

דילוג לתוכן