fbpx

סיעת האופוזיציה בת”א-יפו מסכמת קדנציה; מפגש של הרשימה היהודית-ערבית בבאר שבע

סיעת האופוזיציה היחידה במועצת העיר ת"א-יפו, "אנחנו העיר", סיכמה את פועלה לאחר ישיבת המועצה האחרונה

סיעת האופוזיציה היחידה במועצת העיר ת”א-יפו, “אנחנו העיר”, סיכמה את פועלה לאחר ישיבת המועצה האחרונה שנערכה השבוע. זאת, לקראת הבחירות לרשויות המקומיות שיתקיימו בסוף אוקטובר. חברי המועצה שולה קשת, מוריה שלומות ואמיר בדראן מסרו: “חמש השנים האחרונות היו שנים סוערות. פעלנו יחד פעילות ופעילי התנועה, ולצד התושבות והתושבים, כדי לבלום את הממסד העירוני היכן שצריך, וכדי להילחם על עיר שפועלת לטובת תושביה”.

לדבריהם “בחמש השנים האלו הוכחנו שגם מהאופוזיציה אפשר להשפיע, ואפילו לעשות שינוי גדול. בין היתר ביטלנו את הנחת העתק שתכננה העירייה להעניק לבנקים בסך 50 מיליון שקל, על חשבון הקופה הציבורית ושינינו את הקריטריונים לדיור בר השגה והרחבנו את מלאי הדיור בהישג יד בשכונות ברחבי העיר”. כמו כן, “נלחמנו נגד הפינויים הכפויים בשכונות דרום העיר ויפו, ונאבקנו לפיצוי עבור הדיירים המפונים. פעלנו לצמצום כלי הנשק במרחב הציבורי, ביטלנו את התוכנית להרוס את גינת לוינסקי ולבנות במקומה בית ספר נפרד לילדי הקהילה הזרה בעיר, והבאנו לתוספות תקציביות לחינוך המיוחד ולמסגרות החינוך בשפה הערבית”.

“יחד עם הפעילות והפעילים שלנו יצרנו חיבור יוצא דופן בין יפו, לב תל אביב, דרום וצפון העיר, והבאנו לשורה ארוכה של הישגים שהשפיעו על חייהם של כלל תושבי העיר” הדגישו והוסיפו “אלו היו שנים גדושות בעשייה, אך זו רק אמצע הדרך, ויש לנו עוד הרבה מה לעשות”. יצוין שבקרוב ייערכו מספר מפגשים ציבוריים בשכונות העיר עם הפנים לבחירות. “נבנה יחד את החזון שלנו לשנים הבאות, ונמשיך לבנות תנועה לשינוי עירוני ולשותפות אמיתית, שתבטיח שהעיר הזו תהיה באמת”, נמסר. 

בתוך כך, עשרות פעילות ופעילים, לקחו חלק ביום שלישי באירוע השקה של הרשימה “שותפות” היהודית-ערבית שתרוץ למועצה לראשונה בתולדות העיר באר שבע. בין משתתפי האירוע: אישים בולטים מהציבור הערבי בעיר, אנשי אקדמיה, פעילים חברתיים וסטודנטים. יוזם הרשימה, עו”ד שחדה אבן ברי, תושב באר שבע זה עשרות שנים ומראשי מק”י בנגב, פנה אל המתכנסים בערבית ובעברית ואמר “זהו הרגע בו החלטנו, יד ביד, לקום ולשנות את המצב בעיר ולפעול נגד האווירה המזוהמת המפיצה שנאה והסתה וכדי לפעול למען אחווה ושוויון”. 

לדברי אבן ברי “רק הידברות תוכל להתמודד עם החשש והפחד”. “אך לא קלה דרכנו. זו רק ההתחלה, אבל בקרוב ישלחו אותנו לרהט, לעזה או לסוריה. אבל באר-שבעים היינו ובאר-שבעים נשאר. כאן יושבים יהודים וערבים, דתיים וחילונים, בשוויון מלא. זהו העתיד של העיר, זהו הפלורליזם שאנו רוצים. זהו עתיד בטוח לכולם”, סיים.  

עוד בנושא: https://zoha.org.il/123077

חברי מועצת העיר ת"א-יפו אמיר בדראן, שולה קשת ומוריה שלומות (צילום: אנחנו העיר)

אנו עושים מאמצים להביא ידיעות בדוקות ומדויקות, ולא להפר זכויות יוצרים. אם נתקלת בטעות או בהפרת זכויות יוצרים, אנא פנה/י אלינו בהקדם במייל info@zoha.org.il

דילוג לתוכן