fbpx

נחתם הסכם שאמור לשפר את שכרן של הסייעות; מדריכי שיקום הנפש הפגינו שוב

ההסתדרות ומשרד האוצר חתמו היום (שלישי) על הסכם שאמור לשפר את תנאי ההעסקה של כ-55 אלף סייעות הילדים

ההסתדרות ומשרד האוצר חתמו היום (שלישי) על הסכם שאמור לשפר את תנאי ההעסקה של כ-55 אלף סייעות הילדים באופן שיאפשר להעלות את שכרן ביותר מ-20%. על פי האוצר עלות ההסכם למשק היא כ-1.5 מיליארד שקל.

שכרן של הסייעות יועלה לפי מפתחות של ותק והתמקצעות, כך ששכרה של סייעת מוסמכת יעלה ב-400 שקל, שכרה של סייעת מתקדמת יעלה בכ-800 שקל, סייעת מנוסה ב-1,200 שקל וזה של סייעת בכירה יעלה ב-1,600 שקל. סייעת שלא תיעדר מעבודתה תיהנה מתמריץ התמדה חודשי שיקנה לה תוספת של 600 שקל בשכר, וסייעת שהחסירה בשנה פחות מ-10 ימי עבודה בשל מחלה תקבל מענק שנתי מיוחד של 1,000 שקל.

בדומה לאירוע החתימה על הסכם השכר במגזר הציבורי שהתקיים לפני כשלושה שבועות בלי נוכחות של עיתונאים, גם לחתימה על הסכם הסייעות לא הוזמנה התקשורת. יו”ר ההסתדרות ארנון בר דוד, שסירב במהלך החודשים האחרונים לענות לקריאות הרמות לצרף את ההסתדרות למאבק בהפיכה המשטרית של ממשלת הימין, התייחס רק בסוף הטקס למה שכינה “המצב” ואמר: “כל האזרחים רוצים שקט ושלום, לאהוב אחד את השני, כי אחים אנחנו. יש לנו מדינה נפלאה ועובדים נפלאים”.

לאחר שהחוק לביטול עילת הסבירות עבר בכנסת לפני כשבועיים, בר דוד הצהיר כי ההסתדרות תכריז על סכסוך עבודה במשק ותעשה בו שימוש בכל תרחיש שבו הממשלה תקדם חקיקה חד-צדדית. לפני ההצבעות בכנסת על ביטול עילת הסבירות, בר דוד סירב להירתם למאבק. מאז הצהרתו, ההסתדרות לא הכריזה על סכסוך ולא נקטה בצד כלשהו נגד ההפיכה שמקדמות הקואליציה והממשלה המאיימת על מעמד העובדים.

בתוך כך, מדריכי שיקום בריאות הנפש הפגינו שוב אתמול (שני) מול משרד הרווחה והביטחון החברתי ברחוב קפלן (צומת עזריאלי) בתל-אביב. זה שלושה שבועות המדריכים מפגינים מדי יום שני במקום. מאיגוד מדריכות ומדריכי השיקום נמסר שדרישות המחאה הן העלאת שכרם והטבת זכויותיהם של המדריכים והצוותים המטפלים בהוסטלים לחסרי ישע בישראל.כשמדריכים מקבלים שכר רעב ומקבלי שירות נפגעים אין לנו את הזכות לעצור לרגע. המאבק שלנו לא יכול לחכות ואנחנו לא עוצרים. הימים אולי מטורפים וקשה לגרום לכולם לשים לב למאבק שלנו, אבל גם בשבוע הבא, בכל הכח, מוחים, מחתימים, מאגדים וממשיכים”, הדגישו.

יצוין שבאיגוד מדריכי השיקום התאגדו כ-2,000 מדריכי שיקום מרחבי הארץ בענפים שונים ומגוונים במסגרות בריאות הנפש והרווחה. “אנו רוצים להפוך את ענף מדריכי השיקום למקצוע לכל דבר עם תנאי עבודה ושכר מכובדים ומשמעותיים לתועלת מקבלי השירות שזקוקים לעובדים קבועים ומסורים בתהליך על-פי חוק שיקום נכי נפש בקהילה משנת 2000”, נמסר עוד.

הדרישות המיידיות של האיגוד הן “הכרה בנו כתחום מקצועי ותנאים סוציאליים בתנאי המכרז; סף חובה לעבור קורס הדרכה שיקומית במימון המעביד כתנאי לתעסוקה בתחום”. עוד דורשים באיגוד  שכר התחלתי של 8.500 שקל על פי המלצות של משרדי הבריאות והרווחה וסולם שכר הלוקח בחשבון את הוותק המקצועי, לימודים אקדמיים והשתתפות בהשתלמויות מקצועיות. 

עוד בנושא: https://zoha.org.il/122681

מדריכי שיקום הנפש, אתמול, בהפגנה שנערכה בצומת עזריאלי בתל-אביב (צילום: איגוד מדריכות ומדריכי שיקום)

אנו עושים מאמצים להביא ידיעות בדוקות ומדויקות, ולא להפר זכויות יוצרים. אם נתקלת בטעות או בהפרת זכויות יוצרים, אנא פנה/י אלינו בהקדם במייל info@zoha.org.il

דילוג לתוכן