fbpx

לאחר הפגנה המונית מול משטרת רמלה: שוחררו 52 העצורים מהמחאה נגד ההפיכה בנתב”ג

ח"כ כסיף: "מעצרים המוניים, אלימים ופוליטיים הם סימן מדאיג ביותר ועוד פרקטיקה שזולגת מהשטחים"

“יום ההתנגדות הכלכלית” של מארגני מחאת ההייטקיסטים נגד ההפיכה המשטרית נפתח הבוקר (שלישי). במסגרת המחאה צפויות לחזור הפגנות אמצע השבוע למוקדי תעסוקת ההייטק – מצפון ועד דרום. בנוסף להפגנות הצפויות בכל הארץ, מחר יעלה קמפיין הסברה חדש תחת הכותרת “מס ההפיכה – הרפורמה עולה לנו ביוקר”. במסגרת הקמפיין, יספקו הכלכלנים המתנגדים להפיכה  ניתוחים על נזקיה והשלכותיה ליוקר המחיה.

“בזמן שהקואליציה דוהרת לדיקטטורה הנזקים הכלכליים נערמים”, טענו במטה מחאת עובדי ההייטק. “כולנו משלמים, ועוד נשלם על כך מכיסינו שנים קדימה. את הממשלה לא מעניין שאנחנו נאנקים תחת יוקר המחיה, כמו שלא אכפת לה שההייטק, מנוף הצמיחה המרכזי של הכלכלה, מתרסק. מי שעתידו הכלכלי חשוב לו- חייב לצאת לרחובות ולקרוא לממשלה לגנוז את החקיקה ולהתחיל לשקם את הכלכלה”.

הבוקר גם שחוררו 52 מפגינים שנעצרו אמש בהפגנות נגד ההפיכה המשטרית שנערכו בנתב”ג. על פי ההערכות כ-15 אלף מפגינים הגיעו לשדה התעופה ונתקלו באלימות קשה מצד שוטרים ואנשי מג”ב. מאוחר יותר, כאלפיים מפגינים התייצבו מול תחנת המשטרה ברמלה, אליה הובאו עצורי המחאה בנתב”ג. חברי הכנסת עופר כסיף (חד”ש), ולדימיר בליאק (יש עתיד), נעמה לזימי (העבודה), גלעד קריב (העבודה) ואורנה ברביבאי (יש עתיד) הגיעו למקום ודרשו את שחרורם. ח”כ כסיף מסר לעיתונאים: “מעצרים המוניים, אלימים ופוליטיים הם סימן מדאיג ביותר ועוד פרקטיקה שזולגת מהשטחים הכבושים. אם לא ניאבק על דמוקרטיה מלאה לכולם, לא תהיה דמוקרטיה לאף אחד. צאו לרחובות למרי אזרחי נגד הדיקטטורה הרצחנית בשטחים הכבושים ונגד הדיקטטורה המתהווה בישראל”.

יצוין שפעילי המחאה נגד ההפיכה המשטרית, בהובלת מחאת אנשי הים, אתמול בבוקר את הכניסה לנמל חיפה. כמו כן, הפגנה גדולה צפויה להתקיים גם בנתב”ג בשעות הערב. המפגינים הציבו היום צמיגים וגדר תיל על נתיב הכניסה, ומיקמו במקום שלט שעליו כתוב “נעצור את הסלמי הפולני”. הם הביאו עמם מכולה גדושה בנקניקים שמייצגים את “שיטת הסלמי” של ממשלת הימין בניסיון להעביר את החקיקה של ההפיכה המשטרית. לדבריהם ביטול עילת הסבירות הינה הפרוסה הראשונה, וזו מהווה ביטול הדמוקרטיה על מלא.

במקביל מאות סטודנטים וצוותי רפואה יצאו להפגנה בכיכר צים, בכניסה לבית החולים רמב”ם בחיפה, במחאה נגד החקיקה המתוכננת. בתוך כך, במסגרת שבוע המחאה נגד ההפיכה המשטרית במוסדות להשכלה הגבוהה, מחר צפויות הפגנות באוניברסיטת בר אילן, בשעה 11:00, של סטודנטים ומרצים באוניברסיטת העברית, בשעה 19:00 ברחבת המשביר הישן במרכז ירושלים ובשעה 17:00 בגשר מקסיקו שליד אוניברסיטת בן גוריון. מוחרתיים, יום חמישי, יפגינו בשעה 9:00 בשער הראשי של מכון ויצמן ברחובות; ובשעה 18:00 באוניברסיטאות תל-אביב ורייכמן בהרצליה. במחאה באוניברסיטת תל-אביב ינאם הנשיא פרופ’ אריאל פורת ומשתתפיה יצעדו דרך רמת אביב עד לסמינר הקיבוצים בדרך נמיר.

 

עוד בנושא:

 

"יהודים וערבים נגד הפשיזם", אמש בהפגנה לשחרור העצורים בנתב"ג מול משטרת רמלה (צילום: זו הדרך)

אנו עושים מאמצים להביא ידיעות בדוקות ומדויקות, ולא להפר זכויות יוצרים. אם נתקלת בטעות או בהפרת זכויות יוצרים, אנא פנה/י אלינו בהקדם במייל info@zoha.org.il

דילוג לתוכן