fbpx

טבח רצחני: חד”ש גינתה את ההרג של 10 פלסטינים בידי כוחות הכיבוש בג’נין ובא-ראם

צעיר נוסף נהרג בא-ראם, צפונית לירושלים, בהפגנות הזעם שפרצו בשטחי

10 פלסטינים נהרגו אתמול (חמישי) מאש חיילי הכיבוש. תשעה נהרגו, בהם אישה, בעימותים עם צה”ל במחנה הפליטים ג’נין. צעיר נוסף נהרג בא-ראם, צפונית לירושלים, בהפגנות הזעם שפרצו בשטחים הכבושים בעקבות הטבח.  משרד הבריאות הפלסטיני מסר כי 20 תושבי ג’נין נפצעו בעימותים, ארבעה מהם במצב קשה. לפי צה”ל, כוחות צבא, שב”כ, מג”ב וימ”מ נכנסו למקום כדי לעצור פעילי ג’יהאד אסלאמי בעקבות מידע מודיעיני שלפיו הם מסתתרים בדירת מסתור במחנה.

בעקבות ההרג, אמש הודיעה הרשות הפלסטינית כי היא מפסיקה לאלתר את התיאום הביטחוני עם ישראל. דובר הנשיאות הפלסטינית, נביל אבו רודיינה, הודיע לאחר כינוס ההנהגה הפלסטינית כי הרשות תפנה למועצת הביטחון של האו”ם כדי שזו תגן על הפלסטינים. כמו כן, אבו רודיינה ציין כי “נפנה לבית הדין הבינלאומי בעניין הטבח שהיה בג’נין ואנו קוראים לבית הדין לשגר משלחת לשטחים הפלסטיניים כדי לעמוד מקרוב על הפשעים של ישראל”.

עוד נורו הלילה שבע רקטות מרצועת עזה שחצו לשטח ישראל. ארבע רקטות יורטו על ידי מערכת כיפת ברזל, שלוש נפלו בשטח פתוח וכמה רקטות נוספות נפלו בשטח הרצועה. בתגובה, צה”ל תקף פעמיים בשטח הרצועה.

סיעת חד”ש-תע”ל גינתה אתמול את ההרג בשטחים. “בעקבות התוקפנות של הכיבוש, תשעה פלסטינים, ביניהם אישה מבוגרת, נהרגו ועשרות נפצעו מהבוקר” נמסר. “זהו טבח רצחני שמצטרף לעובדה כי 30 פלסטינים נהרגו על ידי כוחות הכיבוש מתחילת השנה. הממשלה הנוכחית מתחרה עם קודמתה מי קטלנית יותר, ומנסה לדרדר אותנו לאסון, שאחת ממטרותיו הסתת הלב מהמחאה נגד ההפיכה המשפטית”. “אנו מתריעים מהסלמה שתוצאותיה חמורות ומדממות” סיכמו. “אנחנו קוראים להתערבות בינלאומית מיידית כדי לעצור את שפיכת הדמים, ולהתנגדות להמשך הטרור של כוחות הכיבוש בשטחים הכבושים”.

חבר הכנסת עופר כסיף (חד”ש) מאשים אף הוא את צבא הכיבוש במעשי “טבח” מתמשכים נגד הפלסטינים כדי לקדם את ההפיכה השלטונית. בציוץ בטוויטר כתב כסיף: “הטבח המתמשך בשטחים הכבושים הוא ציניות פוליטית שמטרתה לשבור את המחאה נגד ההפיכה המשטרית ונועד להכין תשתית להצדקת נכּבּה נוספת”. לדברי כסיף, “זו תוכנית ממשלת הזדון: לטבוח בפלסטינים בגדה עזה וי-ם הכבושות ולפרוע באזרחים הערבים בתוך הקו הירוק באמצעות המשמר הלאומני של כנופיית בן גביר. לא ניתן להם”.

בעקבות ההרג, חד”ש ומק”י יזמו אמש מספר משמרות מחאה שנערכו בחיפה, נצרת, שפרעם ויישובים ערבים נוספים בגליל. ח”כ כסיף השתתף בהפגנה בחיפה שארגנה חד”ש והמפלגה הקומוניסטית, ובמהלכה הוא הניף את דגל פלסטין. מפקד משטרת חיפה דרש ממנו, גם באמצעות שימוש בכוח, להוריד את הדגל, ואולם ח”כ כסיף דבק בזכותו להניף את הדגל והקריא בפני השוטרים את הנחיות היועצת המשפטית לממשלה בנוגע לדגל. עקב כך, כוחות המשטרה נסוגו ועשרות הפעילים המשיכו בהפגנה. בהקשר זה אמר ח”כ כסיף: ”הדגל הפלסטיני הוא דגל המסמל את המאבק הצודק לשחרור ולחירות, וחובה על שוחרי החירות לבטא סולידריות איתו. אני אמשיך להניף את הדגל ולהפגין נגד הכיבוש למען שלום צודק בין שני העמים”.

גם ועדת המעקב העליונה של הציבור הערבי הזהירה בפני הסלמה, ומסרה כי “הטבח המתמשך בעמנו הפלסטיני הגיע לשיאו היום בפלישה לג’נין ובביצוע טבח מחריד”, עוד הוסיפה הוועדה ומסרה כי “המאבק למען זכויותינו, ולמען זכויות עמנו הפלסטיני, לא ייפסק לרגע, ולא יתכופף מול האיומים והאנרכיה הפשיסטית של הממשלה הנוכחית”.

אלפים משתתפים, אתמול, בהלוויית הרוגים בעקבות פעולת כוחות הכיבוש בג'נין (צילום: סוכנות וואפא)

אנו עושים מאמצים להביא ידיעות בדוקות ומדויקות, ולא להפר זכויות יוצרים. אם נתקלת בטעות או בהפרת זכויות יוצרים, אנא פנה/י אלינו בהקדם במייל info@zoha.org.il

דילוג לתוכן