fbpx

מאות עובדי תקשורת חסמו את רחוב קפלן בת”א; ביום א’ כנס חירום נגד הפגיעה בשידור הציבורי

בכנס שנערך באולם צוותא השתתפו מאות  

מאות עיתונאים, יוצרים ושחקנים מכל גופי תקשורת בישראל חסמו אתמול (רביעי) את רחוב קפלן ואת צומת השלום בתל אביב, בתום כנס חירום של איגודי תעשיית הטלוויזיה להצלת השידור הציבורי.

“מדובר בהכרזת מלחמה על השידור הציבורי. שידור ציבורי בחברה דמוקרטית מאפשר שידורים איכותיים בעלי ערך חברתי ותרבותי, שאינם תלויים בבעלי ממון ואינטרסנטים ובשיקולים מסחריים בלבד. אנו מתנגדים בצורה נחרצת לכל ניסיון לפגוע בשידור הציבורי בכלל ובתאגיד השידור הציבורי בפרט. בתוך שנים ספורות תאגיד השידור הפך להיות לתו תקן של שירות ציבורי מצטיין הכולל חדשנות טכנולוגית, תוכן איכותי, הפקות מקומיות, חטיבת חדשות עצמאית משפיעה, והכל על בסיס עבודה מקצועית חסרת פשרות של מאות עובדי התאגיד”, נאמר בהזמנה לכנס.

בכנס שנערך באולם צוותא השתתפו מאות  ויו”ר הפורום הדוקומנטרי, חגית בן יעקב, אמרה: “אנחנו במלחמה. אבל לא רק אנחנו כאן. האיום הוא נגד מיליוני אזרחי המדינה שאוהבים את התוכן של ‘כאן’. אנחנו אלה שהעגלה שלהם מלאה. את העגלה הזאת אפשר ליצור רק בשידור ציבורי, נקי מהשפעות מסחריות ופוליטיות. הציבור איתנו והוא אנחנו. יוצרים עגלה מלאה עד להתפקע”.

הכנס נערך בשל איומי ממשלת הימין ושר התקשורת שלמה קרעי (הליכוד) לסגור או להפריט את השידור הציבורי ואף להזרים מאות מיליוני שקלים לכיסיהם של בעלי ההון המחזיקים בערוצי הטלוויזיה הפרטיים. מאחורי הכנס עומדים איגוד העורכים, הפורום הדוקומנטרי בישראל, איגוד הבמאיות והבמאים, אקט – איגוד עובדי הקולנוע והטלוויזיה, תלי – חברת התמלוגים של יוצרי הקולנוע והטלוויזיה, איגוד השחקנים שח”ם, איגוד המפיקים, איגוד התסריטאים ואיגוד מקצועות האנימציה.

כמו כן, אתמול קראו תשעה ועדי עיתונאים לשר התקשרות לעצור את המהלכים שהוא מקדם לפירוק התאגיד. על המכתב חתומים ועדי העיתונאים של “הארץ”, “וואלה”, “ידיעות אחרונות”, “וויינט”, חדשות 13, ערוץ הכנסת, “גלובס” וגלי צה”ל, המאוגדים בארגון העיתונאים והעיתונאיות. עובדי חדשות 12 אינם מאוגדים בוועד ולכן אינם חתומים על המכתב, אך מנכ”ל אבי וייס החברה ינאם בכנס החירום של ארגון העיתונאים המתוכנן ביום ראשון הקרוב בתל אביב. כנס החירום של ארגוני העיתונאים ועובדי התקשורת יתקיים בגלל ש”שר התקשורת הכריז מלחמה על השידור הציבורי”. לדברי הארגונים במסגרת תקציב המדינה הקרוב קרעי מוביל קיצוץ דרמטי בתקציבו של תאגיד השידור, “על מנת להחלישו ולהפוך אותו לגוף תקשורת רמוס, כנוע ומפוחד ולהרוס את מה שנבנה בשנים האחרונות בעמל רב. הדבר עלול להביא בסופו של דבר לסגירת התאגיד בתוך זמן קצר”.

עוד סבורים ארגוני העובדים כי “שידור ציבורי עצמאי ובלתי תלוי בבעלי ממון ובאינטרסים מסחריים או פוליטיים הוא הכרחי בחברה דמוקרטית”. “הצעדים המתוכננים יפגעו פגיעה אנושה ביכולת לייצר כאן עיתונות חופשית, ברנסנס התרבותי שנוצר ב’כאן’, ובפרנסתם של אלפי עובדים, שכירים ועצמאים, שפרנסתם תלויה – ישירות ובעקיפין – בתאגיד”. הכנס יתקיים בשעה 11:00 במרכז ברודט לתרבות יהודית, צייטלין 22, בתל-אביב “כדי להביע סולידריות עם חברנו למקצוע, לזעוק נגד הצעדים של שר התקשורת, ועל מנת לגבש דרכי פעולה למאבק נגד ניסיונות החיסול של השידור הציבורי בישראל”.

יצוין שיו”ר תאגיד השידור גיל עומר והמנכ”ל גולן יוכפז כינסו ביום ראשון האחרון את עובדי התאגיד לאסיפת חירום ראשונה על רקע כוונת שר התקשורת לפגוע בתאגיד. “אנחנו נערכים למאבק ארוך, ואנחנו צריכים אתכם איתנו במאבק הזה”, אמרו נציגי ועד העובדים אלירן גבאי והכתב יואב קרקובסקי. הם הביעו חשש לעתיד התאגיד. “עובדי כאן מאוחדים בוועד אחד חזק ומלוכד, ורואים במשימה הזו של הצלת התאגיד משימה שתכליתה שימור גוף תקשורת מוביל ועצמאי, המבטא את קולם של כלל מגזרי הציבור הישראלי, בהגינות, ומהווה פרנסה לאלפי בתי אב ואם. אנחנו נערכים למאבק ארוך, ואנחנו צריכים אתכם איתנו במאבק הזה”.

 

עוד בנושא: https://zoha.org.il/118536

עובדי התקשורת המוחים נגד סגירת תאגיד השידור הציבורי חוסמים, אתמול, את רחוב קפלן בתל-אביב (צילום: הפורום הדוקומנטרי בישראל)

אנו עושים מאמצים להביא ידיעות בדוקות ומדויקות, ולא להפר זכויות יוצרים. אם נתקלת בטעות או בהפרת זכויות יוצרים, אנא פנה/י אלינו בהקדם במייל info@zoha.org.il

דילוג לתוכן