fbpx

רשימת חד”ש-תע”ל פרסמה סרטון בעקבות הסגר על שועפט והשרה שקד מאיימת בתביעה

שקד שיגרה מכתב התראה נגד חד"ש ותע"ל "בגין הסתה ולשון הרע"

יו”ר רשימת הבית היהודי, השרה איילת שקד, שיגרה אתמול (חמישי) מכתב התראה נגד חד”ש ותע”ל “בגין הסתה ולשון הרע”. במכתב דרשה שקד להסיר את הסרטון שפרסמה הרשימה בעקבות הדיכוי האלים של התושבים הפלסטינים בירושלים המזרחית.

השרה שקד מסרה “כשאנחנו רואים את המהומות והעימותים במזרח ירושלים ואז את הסרטון האנטי ישראלי הזה, הכול מתחבר. חד”ש ותע”ל הם מחבלים בחליפות שמסיתים את ערביי ישראל נגד הממשלה ונגד המדינה. אין להם מקום בכנסת ישראל”. על כך הגיבה ח”כ עאידה תומא-סלימאן (חד”ש): “זו היא שאמרה שתבשמת בפשיזם… הסתה פרועה ועלילת דם המחייבת חקירה בפלילים”.

בסרטון בערבית חד”ש ותע”ל תקפו את ראש הממשלה יאיר לפיד, את שר הביטחון בני גנץ ואת השרה שקד: “סילקו את ידיכם ממחנה שועפט. איילת שקד מאיימת, אבל היא לא היחידה. לפיד ושותפיו מתנקמים, רוצחים, רוקדים על הדם. כפי שהתאכזבו במלחמה בעזה, הם יתאכזבו בשועפט וירושלים. לפיד, שותפיו והכיבוש יתאכזבו. רצונו של עמנו הפלסטיני – ינצח”.

ברשימת חד”ש-תע”ל הגיבו על איילת שקד: “מי שתומכת בעליונות יהודית: מחבלת בשוויון. מי שמקדמת כיבוש ואפרטהייד: מחבלת בדמוקרטיה. מי שמגרשת תושבים בירושלים המזרחית: מחבלת בשלום. שקד מתקרבנת ומצטרפת לתחרות ההסתה נגד החברה הערבית ונציגיה כדי לקושש עוד כמה קולות מהימין. גם היא מבינה שהמשך העלייה באחוזי ההצבעה של האזרחים הערבים יחסום אותה מהגעה לכנסת”.

יצוין בלילות האחרונים סרקו שוטרים את רחובות מחנה הפליטים שועפט בחיפושים אחר עודי תמימי, החשוד בירי במחסום שועפט בצפון-מזרח ירושלים בשבת, ועצרו את בני משפחתו. צעירים תושבי המחנה התעמתו איתם וירו לעברם זיקוקים, והשוטרים ריססו גז מדמיע וירו כדורי גומי.

לאחר הירי על המחסום – שכתוצאה ממנו נהרגה החיילת נועה לזר ונפצע קשה מאבטח אזרחי –  כוחות הכיבוש היטלו סגר על שועפט ועל העיירה הסמוכה ענאתא וחסמו את כל היציאות מעבר שועפט ומעבר ענאתא – ומנעו מעשרות אלפים מתושביו להיכנס לירושלים. במחנה, שרבים מתושביו הם תושבי ישראל בעלי תעודת זהות כחולה, טענו שזו ענישה קולקטיבית. ביום רביעי אף הפגינו בכניסה למחנה והניפו שלטים בערבית ובעברית נגד הענישה הקולקטיבית. בכרזות שהחזיקו בעברית נכתב “די לכיבוש” ו”די לסגר”.

לדברי ח”כ איימן עודה (חד”ש) “במחנה הפליטים שועפט מתגוררים 35 אלף בני אדם, אלא שכבר ימים ארוכים שהתושבים מנותקים מן העולם, כולל שירותי רפואה מצילי חיים, כיבוי ואספקת מזון. ענישה קולקטיבית היא פשע מלחמה ואסורה לפי אמנת ז’נבה. אני דורש מהשר בר לב לעצור את הפגיעה באזרחים מיד”. ח”כ עאידה תומא-סלימאן (חד”ש) הוסיפה “כוחות הכיבוש מנועים את יציאת התושבים ממחנה הפליטים שועפט ומענאתא. הם מאוימים על-ידי הצבא החזק במזרח התיכון במסע ענישה קולקטיבית דרקוני. זהו פשע, בדיוק כמו הרג 13 אזרחים פלסטינים בשבוע האחרון. שוב לפיד, שקד וגנץ מציעים הרג, מצור, והריסות בתים. אבל רק סיום הכיבוש יביא ביטחון אמיתי”.

יצוין שלאחר העימותים שפרצו בשועפט זלגה המחאה גם לשכונות אחרות בירושלים המזרחית שתחת כיבוש, בה נערכה ביום רביעי שביתה כללית כאות הזדהות עם תושבי מחנה הפליטים. בשביתה השתתפו בתי ספר רבים באזור ובתי עסק בשכונות כמו א-טור, עיסאוויה, קלנדיה וסילוואן ובעיר העתיקה. בחלק מהשכונות מפגינים חסמו את הכבישים הראשיים והבעירו צמיגים עד לשעות הלילה המאוחרות. עימותים קשים נרשמו אמש במיוחד בשכונת שייח’ ג’ראח במהלכם שלף ח”כ איתמר בן גביר (הציונות הדתית) ואיים לירות במפגינים פלסטינים (ר’ ידיעה נוספת באתר).

תושבי שועפט מפגינים ביום רביעי נגד הסגר שהוטל על מחנה הפליטים (צילום: וואפא)

אנו עושים מאמצים להביא ידיעות בדוקות ומדויקות, ולא להפר זכויות יוצרים. אם נתקלת בטעות או בהפרת זכויות יוצרים, אנא פנה/י אלינו בהקדם במייל info@zoha.org.il

דילוג לתוכן