fbpx

פעיל מרכזי נגד ההפיכה המשטרית נחקר במשטרה; הרופאים הבכירים נגד ביטול עילת הסבירות

משה רדמן נחקר הבוקר במסגרת השלמת חקירה בגין "התקהלות אסורה ותקיפת שוטר בהפגנה"

אחד מובילי המחאה נגד ההפיכה המשטרית, משה רדמן, נחקר הבוקר במסגרת השלמת חקירה “בגין התקהלות אסורה ותקיפת שוטר בהפגנה” שהתקיימה בקרבת ביתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בקיסריה בתחילת החודש. המפגינים נתקלו בדיכוי ברוטלי מצד השוטרים ושלושה מוחים נעצרו באלימות בקיסריה ועוד 14 עוכבו מול תחנת המשטרה בחדרה.

בסיום חקירתו אמר רדמן: “מדובר בחשדות הזויים. מנסים לתפור לי תיקים, כל זאת בזמן שהעבריינים האמיתיים, בן גביר, סטרוק והאחרים שמסיתים ומתירים דם של אזרחים, יושבים בממשלה ובכנסת. זה עולם הפוך, אזרחים נחושים שמפגינים באופן לא אלים נלקחים לחקירות כאחרוני העבריינים. במוצ”ש כולם יוצאים לקפלן ולמוקדים ברחבי הארץ.”

לדבריו “איתמר בן גברי מנסה להדביק לנו אלימות ואנרכיזם – אך ללא הצלחה. אנחנו המחאה הכי נחושה שהייתה בישראל אבל גם הכי לא אלימה וזה מטריף אותו”. במסר לבן גביר צייץ בצהריים “אם לא טוב לך תחזור למקום שאליו אתה שייך – חלוקת פליירים של כהנא צדק בחברון וצייד של ילדים מסכנים בכיכר החתולות בירושלים”.

מטעם “כוח קפלן” נמסר: “כמו ברוסיה ובטורקיה, ממשלת החורבן הפכה את ישראל למדינה שעוצרת מפגינים לא אלימים, נטפלת לבכירים מתנגדי השלטון ומגבילה חופש ביטוי. כך בדיוק נראית דיקטטורה. בן גביר הפך את המשטרה לפוליטית על מלא, והשלטון משתמש בה ככלי לדיכוי התנגדות עבור ראש ממשלה שפועל בגלוי כדי לרמוס את חופש הביטוי וזכות המחאה”.

עוד נמסר מטעם “כוח קפלן” כי “אנחנו נחושים, ולא נירתע. רק הציבור יעצור את ההפיכה המשטרית, ואת הניסיון לדכא את המחאה ולפגוע בחופש הביטוי. נפגין מחר בקפלן וברחבי הארץ, נגיע לכל מקום ובכל שעה, לכל ח”כ ושר, לכל כנס ולכל אירוע וביום שני הקרוב נמלא בהמונינו את נתב”ג במפגן מחאה שטרם נראה. זה הזמן להתנגד!”.

יצוין שעשרות רופאים בכירים, ראשי האיגודים המקצועיים בהסתדרות הרפואית, פרסמו היום הצהרה שלפיה הם מתנגדים לכל חקיקה “הפוגעת ביסודות הדמוקרטיים של מדינת ישראל ויפעלו למנוע אותה בכל דרך חוקית וראויה”. על פי הצעת החוק שנדונה כעת בוועדת החוקה של הכנסת תבוטל עילת הסבירות על כל החלטות, שרים ממשלה וראש הממשל. בין החותמים: יו”ר האיגוד לרפואת עיניים פרופ’ ענת לבנשטיין, יו”ר האיגוד לטיפול נמרץ ד”ר ירון בר לביא, יו”ר האיגוד הקרדיולוגי פרופ’ עמית שגב, יו”ר האיגוד לרפואה פנימית פרופ’ אבישי אליס,  ועוד כ-70 ראשי איגודים.

“משטר דמוקרטי, לרבות מערכת משפט עצמאית וחזקה, כוח שלטוני מבוזר וביקורת מומחים עצמאית, הינם תנאים הכרחיים להשגת מטרות הרפואה, המשך קיומה ושגשוגה. דמוקרטיה היא ערך אוניברסאלי ואינה נכס פוליטי-מפלגתי ולא ניתן לפרוס אותה לפרוסות”, כתבו הרופאים. עוד מזהירים הבכירים שכבר ישנה פגיעה במערכת הרפואית בעקבות הרפורמה. “ביטול עילת הסבירות, שעליה מבוססים עקרונות רבים בטיפול הרפואי, במינהל הרפואי ובאתיקה הרפואית, עלול לאפשר קבלת החלטות שרירותיות או בלתי מנומקות, תוך ניגוד עניינים ובכך להזיק לאיכות הטיפול הרפואי והמנהל התקין. כרופאים אנו מחויבים לערכים המוזכרים לעיל. לנגד עינינו כבר עולות עדויות ראשונות לפגיעה במערכת הרפואית ובשירותי הבריאות בישראל”. בתחילת השבוע פרסמו כ-300 רופאים המשרתים במילואים מכתב לשר הביטחון  יואב גלנט ולרמטכ”ל הרצי הלוי ובו קריאה ברורה: “אם הרפורמה תימשך – אנחנו מחוץ למערך המילואים”.

כמו כן, עשרות בני אדם הפגינו היום מול ביתו של שר הביטחון יואב גלנט במושב עמיקם. המפגינים, שחזרו להפגין מול ביתו של שר הביטחון לאחר שלושה חודשים, קראו לו להתנגד לביטול עילת הסבירות. בנוסף, עשרות מחו מול ביתו של שר התפוצות עמיחי שיקלי בקיבוץ חנתון. במסגרת המחאה צעדו נשים במיצג השפחות, וקראו לשיקלי לצאת מהממשלה בעקבות פרסום מדד השוויון העולמי לנשים שפורסם השבוע. עוד נרשמו מחאות נגד ההפיכה המשטרית בשעות הצהריים מול בתיהם של שר חינוך יואב קיש בהוד השרון; שר המשפטים יריב לוין במודיעין, שר הכלכלה ניר ברקת בירושלים ושרים נוספים.

 

עוד בנושא:

https://zoha.org.il/122268

משה רדמן עם מייסדת הארגון "בונות אלטרנטיבה", מורן זר קצנשטיין, שנעצרה אתמול בשעות הבוקר על ידי משטרת תל אביב בעת שהשתתפה בהפגנה מול ביתה של השרה לקידום מעמד האישה, מאי גולן (צילום: דף הפייסבוק של רדמן)

אנו עושים מאמצים להביא ידיעות בדוקות ומדויקות, ולא להפר זכויות יוצרים. אם נתקלת בטעות או בהפרת זכויות יוצרים, אנא פנה/י אלינו בהקדם במייל info@zoha.org.il

דילוג לתוכן