fbpx

התעמרות והתנכלות באקדמיה: ריאיון עם חברת ועד עובדי המחקר והפרויקטים באונ' ת"א

מאבק עובדי המחקר והפרויקטים מתנהל בעצימות משתנה מאז 2012, אך הנהלת האונברסיטה מסרבת להכיר בוועד

מאבקם של עובדי המחקר והפרויקטים באוניברסיטת תל אביב עולה מדרגה. הנהלת האוניברסיטה בראשות המנכ"ל גדי פרנק והנשיא פרופ' אריאל פורת מסרבת לקיים משא ומתן עם ועד העובדים. ראשי הוועד, הנלחמים למען מעמדו ודרישותיו, נמצאים בלב המערכה ולעתים משלמים על כך מחיר אישי.

מאבק עובדי המחקר והפרויקטים מתנהל בעצימות משתנה מאז 2012, ויו"ר ועד העובדים, ד"ר מוטי רונן, אף התראיין בשנה שעברה ל"זו הדרך". עם זאת, רבים מהסטודנטים והמרצים בקמפוס אינם מכירים את מאבקם של עובדי המחקר והפרויקטים. העובדים אפילו נתקלו בעוינות מצד ועד עובדי המנהלה, שסירב לצרפם לשורותיו. השבוע שוחח "זו הדרך" עם פריה טוך, עובדת בתחום המחשוב באוניברסיטה ומראשי ועד העובדים, בנושא המאבק.

היכן עומד מאבק עובדי המחקר והפרויקטים באוניברסיטת ת"א?

בית הדין המחוזי קבע שאנחנו ועד יציג ועל האוניברסיטה להתייחס אלינו כמו אל כל ועד אחר בקמפוס. האוניברסיטה ערערה לבית הדין הארצי ונדחתה על הסף. לאור דחיית הערעור, על האוניברסיטה להתחיל להיפגש אתנו ולקיים משא ומתן לקראת חתימה על הסכם קיבוצי. המשמעות של הסכם קיבוצי היא בראש ובראשונה מתן ביטחון תעסוקתי לכל העובדות והעובדים, המונים יחד כ-2,200 איש. בסוף יולי התקיימה פגישה ראשונה, ופגישה נוספת מתוכננת בקרוב. במקביל, עדיין מנסה הנהלת האוניברסיטה לחסל את הוועד באמצעות ניסיון פיטורים של יו"ר הוועד מוטי רונן ובאמצעות הרעה בתנאי העבודה שלי. לאחרונה הפחיתה ההנהלה 7,500 ש"ח ממשכורתי, במקביל להעלאת היקף המשרה שלי, כדי שאעזוב. צעדים אלה מצויים בהליך מתקדם בבית הדין לעבודה.

מהן דרישות עובדי המחקר והפרויקטים?

לייסד ועד מאפס זאת עבודה קשה ומורכבת, ויש לנו דרישות רבות. בתור התחלה, ביקשנו להקים ועדה המורכבת מחברי הוועד שלנו ומחברי הנהלה. כל מהלך של פיטורים או הרעה בתנאים של עובד יצטרך לעבור דרכה, כדי שנוכל לספק תמיכה לעובדי המחקר והפרויקטים ולהגן עליהם.

כיצד מתעמרת הנהלת האוניברסיטה בך?

ביום שנבחרתי לוועד קיבלתי זימון לשימוע בתואנה שלפקולטה שבה אני עובדת אין כסף ואני צריכה לעבור למשרה בתקן של פקידה, שהוכן לי מראש במשכורת נמוכה ב-7,500 ש"ח. ברור שסירבתי. מאז, ראש המנהל של הפקולטה הודיע שיש לפקולטה כסף ואפשר לשלם לי את המשכורת עד הפנסיה. תבענו בבית המשפט, דיברנו אל ליבם של המנהלים, גייסנו לצדנו את ההסתדרות, והפגנו מחוץ לבית של נשיא האוניברסיטה פרופ' אריאל פורת ומחוץ לבניין ההנהלה. בינתיים הם מסרבים להקשיב לנו, אבל זה עשוי להשתנות כשנתקדם במאבק. מה שההנהלה לא מבינה הוא שהיא יכולה אמנם להיפטר מאיתנו, אבל במקומנו יבוא ועד הרבה יותר "בלגניסטי" וכוחני.

מה מצבך הכלכלי האישי?

מצבי הכלכלי בכי רע, אני במינוס ענק וכל יום מתקשר אלי ברק מהבנק. אני אם חד-הורית לילדה בת שנתיים וחצי וחיה על חסכונות. הבנתי שההליך המשפטי יימשך עוד זמן רב, ואין לי כסף להחזיק מעמד תקופה ארוכה. לכן העברתי את המשרד שלי, כלומר עברתי עם המחשב, אל מול המשרד של דנה אהרן, סמנכ"ל משאבי אנוש, כדי לקדם את הנושא בעצמי!

כיצד עברה עלייך שנת הקורונה?

השנה הייתה מאתגרת מאוד. זה לא פשוט להיות לבד עם ילדה קטנה בלי עזרה, כי ההורים מבוגרים ולא יכולים לבוא. מצאתי מעט שלווה בגן השעשועים עם שאר ההורים המתוסכלים, זה היה מין אי של שפיות. מבחינת העבודה, האוניברסיטה גילתה גמישות ואפשרה לנו לעבוד מהבית בשעות שנוחות לנו, וכך השכר שלי לא נפגע. על כך אני מודה.

איזה מסר ברצונך להעביר למרצים ולעובדים אחרים באוניברסיטאות הנאבקים לשיפור תנאי עבודתם ולמימוש זכויותיהם?

עלינו לזכור שאנחנו, אלה שעובדים יחד כתף אל כתף, חלק מקהילה אחת וזה מקור הכוח שלנו. כוחנו באחדותנו! צרו קשר! נשמח לטפח קשרים וסולידריות עם יתר הוועדים באוניברסיטה ועם ועדים באוניברסיטאות אחרות.

 

עוד בנושא: https://zoha.org.il/105503

פריה טוך, חברת ועד עובדי המחקר והפרויקטים באוניברסיטת תל אביב, על רקע משרדי אגף משאבי אנוש בקמפוס (צילום: ועד עובדים)

אנו עושים מאמצים להביא ידיעות בדוקות ומדויקות, ולא להפר זכויות יוצרים. אם נתקלת בטעות או בהפרת זכויות יוצרים, אנא פנה/י אלינו בהקדם במייל info@zoha.org.il

דילוג לתוכן